“TOTOLİTER REJİMİN AYAK SESLERİ”
Reklam
Reklam
Reklam

“TOTOLİTER REJİMİN AYAK SESLERİ”

“TOTOLİTER REJİMİN AYAK SESLERİ”

 “TOTOLİTER REJİMİN AYAK SESLERİ”
18 Eylül 2018 - 03:53

İYİ Parti Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkan,” Türkiye hiçbir zaman rastlamadığı kadar çok ciddi bir rejim sinyalleri vermeye başladı. Hiçbir televizyon, gazete hükümetin aleyhine bir demeci rahatlıkla ifade etme özgürlüğüne sahip değil” dedi. 

İYİ Parti Başkanlık divanının başlattığı “İYİLİK KERVANI Yollarda” programı, İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın katıldığı basın açıklamasıyla yapıldı. İYİ Parti Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkan, Edirne’den çok önemli mesajlar verdi.

İlk kürsüye çıkan  İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir, konuklara kısaca şu açıklamaları yaptı. “ Edirne’de ki iyilik hareketinin cesurları, Genel merkez başkanlık divanın düzenlemiş olduğu  “ İYİLİK KERVANI YOLLARDA “ konulu gezi programını Edirne’den başlatıyoruz. Bu vesile ile Edirne ve ilçelerinde çeşitli sivil toplum örgütlerini, esnafımızı ve basınımızı ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretler  önümüzdeki yerel seçimlerde bize yol gösterecektir “ dedi.

İYİ Parti Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkan açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Türkiye’de siyaseten o kadar çok büyük değişiklikler konu oluyor ki, Meclis kapalı olduğu için bunları konuşabileceğimiz bir mecra maalesef yok.

TÜRKİYE ÇOK CİDDİ REJİM SİNYALLERİ VERMEYE BAŞLADI

Türkiye hiçbir zaman rastlamadığı kadar çok ciddi bir rejim sinyalleri vermeye başladı. Hiçbir televizyon, gazete hükümetin aleyhine bir demeci rahatlıkla ifade etme özgürlüğüne sahip değil. Bunu hiçbir zaman gazete veya televizyon sahiplerini işin içine katarak söylemiyor. Çünkü  çok olağanüstü bir süreçtir. İnsanlara yaşama hakkı vermeyecek kadar kin ve nefret dolu bir takım uygulamalara maruz kalıyorlar. Dolayısıyla bunları her ne kadar maruz görsek te birde dile getirilmesi gerçekler var. O yüzden biz bunu sokakta insanlara, sivil toplum kuruşlarına tek tek giderek ifade etmeye çalışacağız.

TOTOLİTER REJİMİN AYAK SESLERİ

Bu Cumhurbaşkanlığı sisteminin  aslında totaliter rejimine doğru gidişin ayak sesleri olduğunu defalarca söyledik. Bizi dinlemeyenler şuanda yavaş yavaş kulaklarını vermeye başlasalar da bazen geç kaldıklarını söylemekte zorluk çekiyoruz. Türkiye’de yapılan bütün uygulamaların sorumlusu Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sorumlu sadece yetkiyle sınırlandı. Herhangi bir sorumluluk affettiğiniz zaman hayır. Bu sorumluluğu siz Cumhurbaşkanı Yardımcısına soracaksınız. Cumhurbaşkanı Yardımcısı diye bir makam var. İsmimi çoğu insan ve ne yaptığını hiç kimse bilmiyor. Bir tek vazifesi var. Biz daha önce Sayın  Başbakana yürütmenin başındaki kişiye vereceğimiz gen soru araştırma önergeleriyle alakalı olarak Cumhurbaşkanını uzaklaştırmak amacıyla iflas  edilmiş bir makamdır.

Bir Milletvekili olarak hiçbir konuyla alakalı biz Cumhurbaşkanına soru soramıyoruz. Yeni getirilen sistemde bu yasak. Cumhurbaşkanı Yardımcısına sorabilirsiniz deniyor. Yetkileri olan ama sorumluluğu olmayan bir Cumhurbaşkanı sistemiyle karşı karşıyayız. Türkiye’de insanların açlık sınırında yaşadığı bir dönemde Türkiye’de aç kalabiliriz nidalarının yükseldiği bir dönemde 400 Milyona bir uçak alabilecek kadar da fütursuzca hareket edebiliyor. Zira kendisine soru soran, kendisini eleştiren bütün  mekanizmaların önünü kesmiş. Kim muhalif varsa ya FETO’cu yada PKK’lı oluyorsunuz. Bunun ismi kapalı rejim. Bunun ismi Demokrasiyle izah edilecek bir rejim değildir.

İYİ PARTİ NEFES ALMA BORUSU

İnsanlar İYİ Parti’den çok şey bekliyor. İYİ Parti nefes alma borusudur. Ama İYİ Parti’nin tek başına yapacağı şeyler sınırlı. Millet olarak ayağa kalkmadıktan sonra millet olarak bunlara duyarlı kalmadıktan sonra partinin yapacağı şeyler gerçekten sınırlı. Bu bir muhalif hareketi.  İYİ Parti Türkiye’yi yönetmeye talip, mevcut yönetime muhalif olmuş bir siyasi idaredir. Bu iradeye sahip çıkmak bu ülkenin bekasına sahip çıkmak demektir. O yüzden biz bütün milletimize İYİ Parti’ye destek verin derken aslında ülkemize sahip çıkın demek istiyoruz.

GENÇLER UMUTLU DEĞİL

Bu ülke bu şekliyle giderse yarınını düşünmek çok zor. Gençler umutlu olmadıkları için yurt dışına çıkıyorlar. Orta yaşlı, yaşlılar, artık çaresizler. Siyasetçi kifayetsiz, üzülerek söylüyorum. Ben siyasetçiyim. Ama kifayetsiz, zira getirilen sistem siyasetçinin elini, kolunu bağlayacak bir sistem. Bizden eylem yapmamızı bekleyen  toplumun bir takım kesimleri var. Bu toplumu gerebilecek, bu toplumu sokağa dökebilecek eylemler belki muhalefet olarak size 1 -2 puan kazandırılabilir. Ama zaten bozulmuş olan toplum barışını çok kötü hale getirdik. O yüzden çok dikkatli olmak zorundayız.

TRAKYA’DA TOPRAK EL DEĞİŞTİRDİ

Toprağın el değiştirmesi mülkiyet hakkının eleştirilmesi anlamına gelmez. Yerinde istihdam dediğimiz var ya herkes kendi köyünde, kentinde, ilçesinde yaşayacak ve iş yapacak toprağın el değiştirmesi yerinde istihdam meselesini de ortadan kaldırıyor. Dolayısıyla daha önceden Anadolu’dan büyük şehirlere olan göç maalesef Edirne’de de başladı. Edirne’de gençler kalmamaya başladı. Edirneli gençler büyük şehirlerde kendine umut aradığını görüyoruz.”

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!