ARDA; EDİRNE YENİ NESİL SİYASETLE TANIŞACAK

ARDA; EDİRNE YENİ NESİL SİYASETLE TANIŞACAK

ARDA; EDİRNE YENİ NESİL SİYASETLE TANIŞACAK

ARDA; EDİRNE YENİ NESİL SİYASETLE TANIŞACAK
22 Ekim 2020 - 23:02

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, Edirne’nin yeni nesil siyasetle tanışacağını belirtti.
27 Ekim günü yapılacak olan il kongresi hakkında açıklama yapan Arda; “ 27 Ekim 2020 Salı günü DEVA Partisi Edirne’de İl Kongresi’ni Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın katılımıyla Lalezar Restoran’da gerçekleştirecek. Türkiye’deki 81 vilayetten İl Kongresi’ni gerçekleştirebilen ve en hızlı hazırlanan 10’uncu şehir olacağız. Bizden çok önce atamaları yapılanlar vardı. Ona rağmen biz çok hızlı bir şekilde örgütlendik. Daha önceki tecrübelerimizi aktardık. Kurucu Heyeti’nin, gönüllülerin heyecanını buna dahil ettik ve buna hazır olduk. Sayın Genel Başkanımız aynı zamanda Salı günü binamızın açılışını yapacak. Kongremiz 27 Ekim Salı günü saat 15.00’da Lalezar’da olacak. Sonrasında ciddi, geniş kapsamlı esnaf ziyaretimiz olacak. Mahalle ziyaretimiz olacak. Selimiye Camii’ne de bir ziyaretimiz olacak. Genel Başkan Yardımcımızla programımızı tamamlarken dedi ki ‘Genel Başkanımız sivil toplum kuruluşlarıyla veya ticaret odalarıyla görüşme istiyor.
DEVA PARTİSİNE KATILAN HİÇ KİMSE BİR YERLERDEN NEMALANAN İNSANLAR DEĞİL
Parti teşkilatının Edirne halkını etkileyeceğini belirten Arda; “Benim ve buradaki arkadaşlarımın çıktıkları bu yola herkesin çıkması mümkün değil. Bu yola ancak kendine çok güvenen insanlar çıkabilir. Altını çizerek söylemek istiyorum. Burada masanın etrafındaki insanlar ve Salı günü açıklanacak olan İl Yönetim Kurulu’ndaki herkes tertemiz. İçlerinde bir tane devlet ihalesiyle nemalanan yok. İçlerinde bir tane terör örgütüyle şu kadarcık teması olan yok. İçlerinde kesinlikle ahlaki bir zaafı olan hiç kimse yok. Bu konuda özellikle çok hassasiyet gösterdik. En önemlisi de dürüstlük. Yönetimleri yaparken iki tane kriter koyduk. İyi insan olsun, işinde iyi olsun. Başka bir kriterimiz olmadı. Herhangi bir siyasi partiden bize gelebilirler. Açıkladığımız Yönetim Kurulu’nda toplumun her kesiminden insan var. Profesör doktor da çiftçi de esnaf da var. Her kesimden insan var. Eminim ki Edirne kamuoyu çok etkilenecek. Bu yüzden çıktığımız yol uzun ve zorluydu. Aynı zamanda içinde kolaylıklar da vardı. Benim bu görevi kabul etmeden önce 1,5 aylık bir düşünme sürem oldu. Çok kolay kabul etmedim. Bunun sebebi de kendimi ağırdan satmak değil. ‘Ben bu görevi layıkıyla yapabilir miyim, ben buna hazır mıyım?’ diye düşündüm. En sonunda kabul ettim. Kabul ettikten sonra müthiş bir huzur buldum” dedi.
BİZ İNSANLARA FISILDAYARAK İLETİŞİME GEÇECEĞİZ
Biz insanlara kendi derdimizi anlatarak tanıtacağız şeklinde açıklayan Arda; “Belki bazı şeyler çok güçlü gözüküyor olabilir. Ben ne zaman ki şu yola çıktım şunu gördüm. Haklı olmanın müthiş bir gücü var. Haklıysanız herkes sizi dinliyor. Herkese sesiniz gidiyor. İster basın yoluyla sesiniz kesilmeye çalışılsın ister başka bir şekilde. Ben insanların kulağına fısıldadım. Onlar da birbirlerinin kulağına fısıldadı. Benim sesimi duyurmak için 35 tane televizyona, 70 tane gazeteye 140 tane internet sitesine ihtiyacım yok. Biz bu binadan fısıldayacağız. Yalnızca kendi derdimizi anlatacağız. Önce Edirne’miz sonra ülkemiz için konuşacağız. Beni birçok kişi tanıyor. Her soruya her eleştiriye açığım. Şu anda 37 yaşındayım. Önümüzdeki günlerde de Edirne ve Trakya siyaseti için elimden geleni yapmak için bir hazırlığım var” ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!