ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN ÇIKTILAR

ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN ÇIKTILAR

ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN ÇIKTILAR

ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN ÇIKTILAR
29 Temmuz 2019 - 08:50
Reklam

MERT SOYLU
Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,” Eğitim sistemi sürekli değişirse, yapboz tahtasına dönüşürse nasıl bir gelecek sağlayabiliriz bu gençlere bunu tartışmak lazım.Fizikte hiç yapmayan, Matematikte sıfır çeken  ve Biyolojisi çok zayıf olan gençler topluluğu haline geldi” dedi
Eğitim siteminin içler acısı durumunu ortaya koyan YKS sonuçları üniversitelerdeki eğitim sistemini düşürdü. Üniversite sınavlarına giren 628 bin 796 aday puan barajını altında kalmasıyla beraber Matematik ve Fizik alanlarında öğrenciler sıfır çekti.
EZBERCİ BİR TOPLUM YARATILDI
Eğitim sisteminin  sorgulanması gerektiğini savunan Okan Gaytancıoğlu,” Milli Eğitim Bakanı okulların sahibi olursa, Türkiye Mili Eğitimine ne derece yönlendirebilir. Eğitim sistemi sürekli değişirse, yapboz tahtasına dönüşürse nasıl bir gelecek sağlayabiliriz bu gençlere bunu tartışmak lazım. Milli eğitim  adı üzerinde milli bir politika olması lazım, hükümetlere göre değişmeyen bir eğitim politikası olması lazım.  “Türkiye Cumhuriyeti’nin Temeli Kültürdür.” diyen  Atatürk’ün yolundan çok çıkıldı. Kısa dönem zarfında biran önce bitsin diye çok zayıfı olan, dersleri kötü ola öğrenciler geçirildi. Genç işsiz sayısı bundan dolayı artırıldı ama sorgulaya bilen, yorumlaya bilen, karar vermeyi ve bir takım teknolojiyi kullanan gençlerin sayısı son derece azaldı. Yorumlama ve sorgulama yerine ezberci bir toplum yaratıldı” dedi.  
ÇABUK KARAR VEREBİLECEK BİLİMLERE YÖNELİM AZALDI
Matematik ve Fizik gibi böyle daha çok pratik oluşturabilmesiyle ile beraber çabuk karar verebilecek bilimlere yönelim azaldığın ifade eden Gaytancıoğlu,” Daha çok ezberci bir toplum yaratıldı. Gençler daha çok sosyal programlara yöneltildi. Fizik ve Matematik,bizim dünyayla rekabet edebileceğimiz alanlar. Fizikte hiç yapmayan, Matematikte sıfır çeken  ve Biyolojisi çok zayıf olan gençler topluluğu haline geldi. Türk, eğitim sisteminin baştan sona sorgulanması lazım ama bunun AKP, ile gitmeyeceğini hepimiz biliyoruz” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LODOS, YAĞMUR, SOĞUK VE KAR GELİYOR
LODOS, YAĞMUR, SOĞUK VE KAR GELİYOR
CİP TARLAYA DEVRİLDİ, SÜRÜCÜ YARALI
CİP TARLAYA DEVRİLDİ, SÜRÜCÜ YARALI