AYBİKE ŞİMŞEK AVUKATLIK BELGESİNİ ALDI

AYBİKE ŞİMŞEK AVUKATLIK BELGESİNİ ALDI

AYBİKE ŞİMŞEK AVUKATLIK BELGESİNİ ALDI

AYBİKE ŞİMŞEK AVUKATLIK BELGESİNİ ALDI
08 Mayıs 2020 - 00:20
Reklam

İlimiz siyasetinin önemli isimlerinden Dr. Gürsel Şimşek ve Hatice Şimşek çiftinin kızı Aybike Şimşek önceki gün Edirne Barosu'nda gerçekleştirilen törenle avukatlık belgesini teslim aldı
İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi eğitimini tamamlayan Aybike Şimşek, önceki gün gerçekleştirilen törenle stajını gerçekleştirdiği avukatlar Aydolu Karakoç, Gökhan Karakoç ve Edirne Barosu Başkanı Alper Pınar elinden avukatlık belgesini teslim aldı. Şimşek ailesinin ve genç avukatın yakın arkadaşlarının hazır bulunduğu törende konuşan Av. Aybike Şimşek, "Bugünü daha büyük bir törenle, tüm dostlarımla ve tüm sevdiklerimle sarılarak kutlamak staja başladığım gün en büyük arzumdu. Fakat Dünyaca geçirmiş olduğumuz Covid19 salgını sebebiyle, hepimizin sağlığı için bugünü, Baro Başkanımız ve Yönetim Kurulu kararı ile daha sade ve daha izole şekilde planladık. Evet biraz buruğum ama bir o kadar da gururluyum. Çünkü bugün 25 yıllık emeğin somut bir karşılığını almış bulunmaktayım. 4 yıl süren hukuk fakültesi 1 yıl zorunlu staj eğitimi ile koskoca bir 5 yılı anlamadan geride bıraktım" dedi.
SOSYAL MESAFELİ FOTOĞRAF
Staj döneminde desteklerini esirgemediği için Baro Başkanı ve yönetimine de teşekkür eden Şimşek, eğitim döneminden bugüne yanında olan arkadaşlarını da unutmadı. "Edirne’de yaşamayı da güzelleştiren değerli arkadaşlarıma da ne kadar teşekkür etsem az. İyi ki varsınız." ifadelerini kullanan Şimşek, "En değerlim, sevgili abim Aybars Şimşek. En büyük destekçim, bana hep yol gösteren, hem abim hem en yakın arkadaşım. Ben burada yemin ederken sen şu anda Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde hastalarının iyileşmesi için bu salgının bitmesi için büyük bir mücadele veriyorsun ama kalbinin benimle olduğunu biliyorum. Her şey için teşekkür ederim." sözleriyle konuşmasına devam etti. Törenin ardından Aybike Şimşek ve arkadaşları sosyal mesafe kurallarına göre hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...