AYRIŞTIRMAYI KABUL ETMİYORUZ

AYRIŞTIRMAYI KABUL ETMİYORUZ

AYRIŞTIRMAYI KABUL ETMİYORUZ

AYRIŞTIRMAYI KABUL ETMİYORUZ
11 Eylül 2019 - 04:12
Reklam

Selimiye Camii girişinin kadın erkek olarak ikiye ayrılmasına CHP Edirne İl Kadın Kolları Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Çiğdem Gegeoğlu tepki göstererek “biz bu uygulamayı kabul etmiyoruz, müftümüzden aynı özveriyi imamı olmayan köylere göstermesini bekliyoruz” dedi.
BU AYRIŞTIRMAYI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL
Gegeoğlu, biz kardeşçe yaşamak isterken, sürekli biz kadın erkek ayrıştırması ile karşı karşıya kalıyoruz. Biz bambaşka bir şey anlatıyoruz bu hayat müşterek yaşıyor,birlikte nefes alıyoruz ve birlikte üretelim dedikçe,nedense belli bir zihniyet kadın ve erkeği farklı yerlere koymaya çalışıyor. Bir birinden uzaklaştırmaya çalışıyor. Bunu hiç anlamak mümkün değil. Bu uygulamayı da kabul etmiyoruz.
Sayın müftüm açıklamasında kadınlar, rahat etsin demiş ama ben doğma büyüme Edirneliyim. Bugüne kadar benim Selimiye camine ne kadar gittiğimin sayısını dahi bilmiyorum. Bugüne kadar da Selimiye’ye girerken de hiç böyle rahatsızlık hissetmedim. Uzun zamandır Edirne’de kadın çalışması yapıyoruz, kadınların hiç birinden de Selimiye’ye girerken rahatsızlık duyduklarına dahil sitem ve talepte almadık.
Bu Türkiye’de son dönemde, anlayamadığımız kadınla ilgili ayrıştırma çalışması var. Bunu kadın otobüsünden tutun da,kadının yaşam alanlarına varıncaya kadar bizi ayrıştırmaya çalışıyorlar. Aslında biz birlikte bütünüz,birlikte güzeliz. Bunu anlamak zorundayız artık.Bir gün çıkıp kadın üniversitesi,bir gün ulaşımda ayrıştırma ve en son camilerde neden ayrıştırmanın yapıldığını müftü beyin bizlere açıklaması gerekiyor. Biz bu güne kadar Selimiye’ye girerken hiç rahatsızlık hissetmedik. Bizler toplumda kardeşçe yaşamaktan yanayız. Bu ülkede çok ayrıştırdık kürdü, türkü, sunisi alevisi kadını,erkeği derken çok ayrıştırdık,artık bu ayrıştırmaları bitirelim
15 CAMİDE İMAM YOK BU DAHA ÖNEMLİ
Bence sayın müftünün Edirne için çok daha yapacak kıymetli görevleri var. Geçen hafta Uzunköprü’de bir talep olmuştu,15’e yakın camimizde imamımız yok vekaletle yürütülüyor. Müftümün yapabileceği bir sürü işi var. Bizim bu konuda gerçekten bir rahatsızlığımız ve talebimiz olursa müftümüze iletiriz zaten” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI