KURULUŞ GÜNÜ RESEPSİYONLA KUTLANDI

KURULUŞ GÜNÜ RESEPSİYONLA KUTLANDI

KURULUŞ GÜNÜ RESEPSİYONLA KUTLANDI

KURULUŞ GÜNÜ RESEPSİYONLA KUTLANDI
11 Eylül 2019 - 04:08

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923’te siyasi parti olarak faaliyetlerine başlayan CHP 96’ncı yaşını kutladı.
Karaağaç Buzhanede düzenlen Cumhuriyet Halk Partisinin resepsiyonuna birçok CHP belediye başkanı ve partililer katıldı.
Resepsiyonda konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “hepinizin o yüreğinde ki güçlü arzuyu biliyorum. O içinizdeki bitmek tükenmek bilmeyen iktidar arzusunu biliyorum. Biliniz ki Edirne’den Ardahan’a,Hatay’dan Sinop’a kadar sadece Cumhuriyet Halk Partililerle değil,Türk milletinin bütün fertlerinde Cumhuriyet Halk Partisinin özlemi var. Bu özlem bir kar topu gibi,yuvarlandıkça büyüyor ve devasal hale geliyor. Bütün işaretler ve gelişmeler bize şunu gösteriyor. Biz yerel yönetimlerde ne kadar başarılı olursak,iktidar olma olasılığımızda o kadar artıyor. Bu gün gazetelerde ve internet sitelerinde,şu haber vardı iki kamu oyu araştırma şirketinin yaptığı sın anketler bugün yayınlandı. Her ikisinde de Cumhuriyet Halk Partisi çok uzun bir süre sonra bütün Türkiye’de birinci parti olarak görünüyor. Şimdi işimiz daha zor ve görevimiz daha ağır. Sorumluluğumuz daha da büyük. Bu makası ve oranı daha da yükseltmek zorundayız. Büyütmek zorundayız ki anayasamızda da  ifadesini bulan Türkiye Cumhuriyetin gerçek anlamıyla,demokratik,sosyal,laik bir hukuk devleti haline getirmek için. Büyütmek zorundayız Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu cumhuriyeti tekrar  demokratik parlementer sisteme döndürmek için. Büyütmek zorundayız bu ülkede gece hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi için. Büyütmek zorundayız hiç kimse açlıktan intihar etmesin diye. Hepimiz kendi yerelimizden ve kendi evimizden sorumluyuz bu yüzden bütün ilçelerimizde, bulunduğumuz her yere de Cumhuriyet Halk Partisinin ilkelerini parti politikalarını ve seçim vaatlerini anlatmaya bıkmadan devam etmeliyiz. Emin olunuz ki iktidar çok yakın. Emin olunuz ki bu ülke hak ettiği demokrasiyi insan haklarını özgürlüklerini  Cumhuriyet Halk Partisi ile karşılayacak ve onunla beraber yaşayacak. Seçimler bir ülkenin geleceğinin en büyük güvencesidir. Biz demokrasiye olan inancımızla bugüne kadar yapılmış olan her seçim sonucuna,sandıktan çıkan her sonuca saygılı olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Ülkemizi kurucularımızın Atatürk’ün dediği gibi muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarana kadar demokrasi mücadelemiz, özgürlükler mücadelemiz,insan hakları mücadelemiz durmaksızın devam edecek. Ulu çınarın dev çınarın Cumhuriyet Halk Partimizin 96 yaşı kutlu ve mutlu olsun” dedi.
CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; “ Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, Anadolu Aydınlanma Devrimi’nin sönmeyecek meşalesi, kurucu ve ebedi lider Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi, diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir” diyerek önemini vurguladığı partimizin, 96’ıncı kuruluş yıldönümü kutlu olsun.  Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bugüne, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri olan devrimlerin ve cumhuriyetin koruyucusu ve teminatıdır. Partimizin en yeni üyesinden en eski üyesine kadar biz Cumhuriyet Halk Partililer, dünyada ve bölgemizdeki tüm olumsuz gelişmelere rağmen; laiklikten ödün vermeden, Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, hukukun üstünlüğünden vazgeçmeden, ulusal birliğimizi ve cumhuriyetimizi koruyacağız, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi zor günlerin partisidir. Bu zor günlerde, halkımızın, CHP'ye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle, yılmadan, vatanımız için her türlü fedakârlığı yaparak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarının korunması için çalışacağız. Teröre karşı, emperyalizme karşı, haksızlıklara karşı, omuz omuza, adım adım durmadan ilerleyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Partimizin 96. Kuruluş yıldönümü kutladığımız bugün de, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyor ve 9 Eylül ruhunu bugüne taşıyan tüm Cumhuriyet Halk Partililere saygı ve selamlarımı sunuyorum” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK