BASIN MENSUPLARINA SERTİFİKA

BASIN MENSUPLARINA SERTİFİKA

BASIN MENSUPLARINA SERTİFİKA

BASIN MENSUPLARINA SERTİFİKA
28 Ekim 2017 - 06:48
Reklam

Edirne Gazeteciler Derneği’nin, Trakya Kalkınma Ajansı 2017 Teknik Destek Programı kapsamında düzenlediği “Basın Mensupları Kapasite Geliştirme Projesi’ eğitimine katılan basın mensupları sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Edirne Gazeteciler Derneği’nin, Trakya Kalkınma Ajansı 2017 Teknik Destek Programı kapsamında düzenlediği 21 saatlik “Basın Mensupları Kapasite Geliştirme Projesi’ eğitimini tamamlayan yaklaşık 50 basın mensubu sertifika aldı. Edirne Gazeteciler Derneği tarafından Hayal Bahçesi’nde düzenlenen törene Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Basın Enformasyon İl Müdürü Uğur Ülgen, Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Sarılarlı ve basın mensupları katıldı.

Basının kamuoyunu aydınlatmak gibi çok önemli bir göreve sahip olduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Basın gerçekten yapılanı, yapılmayanı ya da yapılamayanı kamuoyunu aydınlatmak, halkı aydınlatmak, bir anlamda uygulamacılarla, icraatçılarla halk arasında bir köprü vazifesi kurma görevini yerine getiriyor. Edirne’de de bu konuda gerçekten şanslıyız. Çünkü çok aktif yerel dinamitlerimiz var, gazetelerimiz var, basın kuruluşlarımız var. O anlamda her meslekte olduğu gibi kendini yenileme, tazeleme, günün şartlarına uyma, teknolojiyi yakalama ve sürekli hizmet içi eğitimler veren, kendimizi bir anlamda yabancı bir deyim ama doğru bir deyim update etmemiz, geliştirmemiz gerekiyor. Bu anlamda Edirne Gazeteciler Derneği’ni tekrardan kutluyor katılan arkadaşlara da başarılar diliyorum” dedi.

Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Sarılarlı da, Edirne Gazeteciler Derneği olarak “Basın Mensupları Kapasite Geliştirme” eğitimine verdikleri katkıdan ötürü Trakya Kalkınma Ajansı’na ve katılan meslektaşlarına teşekkür etti.

Törende daha sonra Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Basın Enformasyon İl Müdürü Uğur Ülgen, Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Sarılarlı ve Edirne Tava Ciğeri Koruma ve Kalite Derneği Başkanı Bahri Dinar basın mensuplarına sertifikalarını takdim etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OSMANLI MİRASINA COĞRAFİ İŞARET
OSMANLI MİRASINA COĞRAFİ İŞARET
KUMAR SEVDASI PAHALIYA PATLADI
KUMAR SEVDASI PAHALIYA PATLADI