BELEDİYE KİRACILARINDAN BAŞKAN GÜRKAN’A...

BELEDİYE KİRACILARINDAN BAŞKAN GÜRKAN’A “CAN SUYU” TEŞEKKÜRÜ

BELEDİYE KİRACILARINDAN BAŞKAN GÜRKAN’A “CAN SUYU” TEŞEKKÜRÜ

BELEDİYE KİRACILARINDAN BAŞKAN GÜRKAN’A “CAN SUYU” TEŞEKKÜRÜ
01 Nisan 2021 - 22:48

Edirne Belediyesi, korona virüs salgını nedeniyle 6 ay boyunca faaliyetlerini tamamen durduran belediye kiracılarından kira almamış,  kısmen ya da tamamen devam eden kiracılara yüzde 75 oranında kira indirimi yapmıştı. Belediye kiracıları teşekkür etmek için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, korona virüsü salgını nedeniyle faaliyeti tamamen durdurulan, devam eden ya da kısmi devamlılık gösteren belediye kiracılarına maddi destek sağlanacağını açıklamıştı. 25 Aralık Cuma günü olağanüstü toplanan Edirne Belediye Meclisi, korona virüs salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan belediye kiracılarından kira alınmaması ve faaliyetlerine kısmen devam eden belediye kiracılarına da yüzde 75 oranında kira indirimi yapılmasını oybirliğiyle kabul etti.
Mecliste konuşan Başkan Gürkan, korona virüs salgını nedeniyle 86 belediye kiracısının olumsuz etkilendiğini belirtmişti. Başkan Gürkan,  “Belediye kiracılarımızdan 31 tanesi tamamen faaliyeti durdurulan kiracılarımız. 21 tanesi kısmen faaliyette bulunan; 33 tanesi de tamamen açık olan kiracımız. Ama tamamen faaliyette bulunuyor olması işlerin iyi olduğu anlamına gelmiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15 Aralık’ta çıkardığı bir genelgemiz var. O genelgede bu anlamdaki yetkiyi belediye meclislerine devrediyor. Belediye Meclisi’nin bu toplantısında faaliyetleri tamamen durdurulan kiracılarımızdan Aralık-Ocak ve Şubat aylarında hiç kira almamayı öneriyoruz. Kısmen faaliyette yada tamamen faaliyette olan kiracılarımız için de Aralık, Ocak ve Şubat aylarında yüzde 75 oranında indirim yapılmasını teklif ediyoruz” diye konuşmuştu.
Belediye kiracıları teşekkür etmek için dün Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Belediye kiracıları destekleri için Başkan Gürkan’a teşekkür etti. Başkan Gürkan, ziyaret fotoğraflarını “Gündemimiz tabii ki ekonomi oldu.”sözleriyle paylaştı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE