BEYKENT MAĞDURLARI, İSYAN ETTİ

BEYKENT MAĞDURLARI, İSYAN ETTİ

BEYKENT MAĞDURLARI, İSYAN ETTİ

BEYKENT MAĞDURLARI, İSYAN ETTİ
19 Haziran 2019 - 05:44
Reklam

Edirne Özel Beykent Kolejinde 3,5 aydır maaşlarını alamadıklarını ileri süren öğretmenler ile kayıt paralarını talep eden veliler, bir yetkiliye ulaşabilmek için okul önünde bekliyor. 3,5 aydır maaş alamadıkları için borçlarını ödeyemeyen öğretmenler icralık olduklarını, yüzlerce velide çocuklarının eğitimi için kredi çektiklerini ancak öğretmenler derse girmeyince çocuklarının sadece sinema izlediğini iddia etti. Ayrıca okulda sayaçların mühürlü olduğu ve temizlik işçilerinin maaşlarını alamadıkları için temizlik yapmadıklarını da öne sürüldü.

Öğretmenler adına konuşan matematik öğretmeni Melek Akseloğlu, öğretmenler olarak mağdur olduklarını söyledi.
Yaşanan durumun öğretmenlerin yanı sıra öğrencileri de olumsuz etkilediğini savunan Akseloğlu, "Biz burada yaklaşık 50 eğitimciyiz. Ailelerimiz ve sorumluluklarımız var. Hepimizin yaşamını devam ettirmesi için hakkımızın ve emeğimizin karşılığını almamız gerekiyor. Bizim dışımızda okulun bünyesinde bulunan çalışanlar da mağdur durumda. Yaşadığımız bu sürecin netleşmesini istiyoruz." dedi.
Öğrenci velisi Atilla Saraç ise erken kayıt için yatırdıkları paranın iadesi için hukuki süreç başlattıklarını belirtti.
Veliler olarak mağdur olduklarını belirten Saraç, "Kızım burada 3'üncü sınıfta okuyor. 2019-2020 eğitim yılı erken kayıtları için bizi okula davet ettiler. 1500 lira peşin, 13 bin 500 lirada banka kredisiyle ödedik. Daha sonraki süreçte yaşanan olaylar ve öğretmenlerin maaşının ödenmemesi sebebiyle dilekçe vererek kaydımızı sildirdik. Çünkü öğretmenler derse girmiyor. Paramızı iade etmelerini istedik. O günden beri bir ses yok. 15 bin lira alacağım var. Bizim gibi 216 veli var." diye konuştu.
Velilerden Osman Yalnız da son aylarda derslerin boş geçtiğini iddia ederek, "Ben evladımın okul kaydı için kredi çektim. Benim 16 bin lira alacağım var. Paramı iade etmelerini istiyorum." ifadelerini kullandı.
   
                                                                                                                                      YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI