BÖYLE DEMİR SOĞUMAZ

BÖYLE DEMİR SOĞUMAZ

BÖYLE DEMİR SOĞUMAZ

BÖYLE DEMİR SOĞUMAZ
24 Nisan 2019 - 07:45

Ülkemizde son yıllarda bayramların kısıtlı bir şekilde kutlanması ve Edirne’de bulunan derneklerin kutlamalara önem vermeyip, gelmemesi nedeniyle Edirne Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden büyük tepki geldi.
Edirne Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Hasan Tahsin Yılmaz, Biz 99. yıldır böyle bir bayramı hep birlikte kutlardık, anardık ama görüyorsunuz ki burada birkaç dernek, birkaç sivil toplum örgütü ve parti var devletten hiç kimsenin olmadığını söyledi.
ULUSAL BÜTÜNLÜK BÖYLE OLMAZ
“ Biz 99. yıldır böyle bir bayramı hep birlikte kutlardık, anardık ama görüyorsunuz ki burada birkaç dernek, birkaç sivil toplum örgütü ve parti var devletten hiç kimse yok burada diyen Hasan Tahsin Yılmaz,”  Halkı böyle ikiye ayırmak demiri soğutmak istiyorlar ama böyle demir soğumaz. Yıllarca biz 45 ülkeden gelen çocuklarla birlikte kutlanırdı.  Bu bayram bu sevinci bütün dünyaya yaymaya çalışırdık ve çocuklar burada bizim evlerimizde yaşadığı için bizi kendi ülkelerinde anlatırlardı, bizim dünyaya açılmamızı sağlarlardı. Görüyorsunuz ki burada saat, saat ayrılıyor yarım saat aralıklarla çelenk koyun, birbirinizi görmeyin, herkes bayramını avlularda, bahçelerde kutlar hala gelmiş. Ulusal bütünlük böyle olmaz Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak bunu şiddetle kınıyoruz.Biz yeniden 82 milyon insanımızı aynı sevinçle ortak sevinçler yaşamak istiyoruz ama bunlar geçecek biliyoruz biz tekrar bir araya geleceğiz.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN