BULGARLAR HALI’YA İLGİ GÖSTERİYOR

BULGARLAR HALI'YA İLGİ GÖSTERİYOR

BULGARLAR HALI'YA İLGİ GÖSTERİYOR

BULGARLAR HALI'YA İLGİ GÖSTERİYOR
17 Haziran 2019 - 07:06
Reklam

Son yıllarda Bulgaristan para birimi olan levanın Türkiye’de, değer kazanmasından sonra Bulgarlar Edirne’yi mesken haline getirdiler. Özellikle Cuma gününden alışverişe ve konaklamaya gelen Bulgar turistlerin ilgisini şimdi Edirneli esnafın sattığı halılar yer alıyor.
HALI FİYATLARI ÇOK UCUZ
Edirne’ye oğlunun odasına halı almak için geldiğini belirten Bulgaristan vatandaşı olan Georgi Kuzev, Türkiye’de halıların fiyatları çok ucuz olduğunu şu sözleri paylaştı.
Bulgaristan Plovdiv’da yaşadığını belirten Georgi Kuzev,”Ben Edirne’ye  bir hafta geliyorum, bir hafta gelmiyorum ama gelen arkadaşlarım Edirne’de halıların ucuz olmasından dolayı halıya büyük ilgimiz var. Edirne’de alınacak her ürün var ama bizim için evimizde en önemli halıların çok iyi olmasıdır” dedi.
HALILAR TÜRKİYE’DE ÇOK UCUZ
Tabi herkes bizim Bulgaristan’da evlerimizin iç görüntüsü çok iyi olmasını ister. Evin içini en iyi gösteren halılardır ama halı fiyatları bizim Bulgaristan’da çok pahalı. Edirne’de halı fiyatları sudan ucuz. Edirne’de bir halıyı örnek vermek gerekirse 400 TL’den alırken, biz Bulgaristan’da 900 TL’den alıyoruz. Onun için biz orada yaşayanlar olarak Edirne’de bulunan halılara çok iyi ilgi duymaktayız. Evimize gelen misafirlerimiz evimizdeki halıları beğendiklerinde bende Türkiye’den aldığımı söylüyorum. Ben birkaç halı satan yerleri gezdim. Özellikle 5.5 yaşındaki  oğlum Boris’in toza karşı duyarlılığı olduğundan antimikrobiyal halı arıyordum. Burada oğlum için istediğimi de buldum” diye konuştu
Georgi Kuzev daha sonra ise sözlerinin sonunda eşinin kardeşinin Türkçeyi çok iyi konuşmasıyla ilgili olarak bu açıklamayı yaptı. Kuzev, Benim eşimin kardeşi Edirne’ye gidip gele Türkçeyi çok iyi konuşmaya başladı. Kendisi Türkçe kelimelere çok hakimdir. Biz özellikle Ciğer, Ekmek, Baklava,  kelimelerini Türkçe olarak konuşuyoruz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...