BUMU SİZİN SİYASETİNİZ

BUMU SİZİN SİYASETİNİZ

BUMU SİZİN SİYASETİNİZ

BUMU SİZİN SİYASETİNİZ
28 Ağustos 2019 - 10:16

“ROMANLAR HIRSIZ DEĞİDİR”
YEŞİM DRAMALI
Lalapaşa’ya bağlı Ortakçı Köyünde 17 yıldır çadırda yaşayan roman vatandaşlar için Valilik tarafından Lalapaşa Kaymakamlığına 20 bin liraya konteyner yapmak için gönderilen  ve konteynere karşı çıkan IYI PARTI ilçe başkanına tepkiler çığ gibi büyüyor. Çadırda yaşayan roman vatandaşlar için hırsız ithaminda bulunan ilçe başkanı hakkında muhtar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Roman vatandaşların 17 yıldır köyde yaşadıklarını şuana kadar herhangi bir hırsızlık yapmadıklarını söyleyen Ortakçı Köy Muhtarı Mustafa Dağdeviren; “ İYİ Parti Lalapaşa ilçe başkanı E. A., Köyden halktan biri olan Birol. T ve Metin D. burada bunların köyde durmasını istemiyorlar. İstememe sebepleri bunlar çingene ,bunlar hırsız diyorlar. Bende bunlar 17 seneden beri burada hırsızlık yapmadı ,hiçbir şey yapmadı şimdi seçimden sonra mı hırsızlık yaptı. Bunlar 17 senedir Ortakçı köyümüzde ikamet ediyorlar.
Bana gelip bunları burada istemiyoruz dediler ,ben bunlar 17 yıldır burada ben bunları istememezlik yapmam. Köy muhtarlığımızda yarım dönüm yerimiz vardı,bunlar köyde birisin  evinde kiracı dururdu,bunları bir yıl önce çıkardılar. Bende burasını onlara verdim kira sözleşmesi yaptım 5 yıllığına. Sayın valimizde bunarlın durumlarının çok kötü olduğu duyunca ve kamakamımız gelip görünce, valimiz bu roman vatandaşlarımıza konteyner kurmak için 20 bin lira para çıkardı kaymakamlığa.
Bu parayı niçin çıkardı diye ,burada hırsızlık yaptıklarını söyleyerek burada iste İlçe başkanı ve aynı zamanda benim dördüncü azağam geldi ve ben kendisine ben kendisine konteyner kurulcağını söyledim. O,da ben bu Çingeneleri burada istemem bunlar hırsız dedi. Nerde gördünüz hırsızlık yaptığını diye dorduğumda,durduğunu söyledi. Vali bu parayı çıkardı diye bana da kaymakamada ağza alınmayacak sözler söyleyip muhtarlıkta masaya vurup dışarı kaçtı. Unun üzerine bende savcılığa suç duyrusunda bulundum. Roman dernekleri federayon başkanı bizi ziyarete gelerek bize destek olduğunu söyledi. Onlar romansa bizde Türk’üz”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA