BÜYÜK BAŞARI ÖYKÜSÜ

BÜYÜK BAŞARI ÖYKÜSÜ

BÜYÜK BAŞARI ÖYKÜSÜ

BÜYÜK BAŞARI ÖYKÜSÜ
27 Mart 2019 - 02:49
Reklam

Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Aşçıoğlu Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bölgede yaşayan Roman vatandaşları kötü alışkanlıklardan kurtarma ve toplum içerinde yer almaları adına kurulan Aşçıoğlu Gençlik Spor Kulübü, büyük başarıya imza attı.
Uzun yıllar önemli kulüplerde oynayan ve daha sonra kendi mahallesinde takım kurulmasına öncülük ederek takımın kurulmasında öncü olan başkan ve futbolcu Olcay Tarak, takımıyla büyük bir başarının öyküsünü yazdılar.
2.Amatör Lig’den kurdukları takımla 1.Amatör Lig2e yükselen Aşçıoğlu Gençlik Spor Kulübü,  2017 – 2018 sezonunda burada son maçta başkan ve futbolcu Olcay Tarak’ın golleriyle Küçükpazar’ı yenerek ilk yıl ligde tutunmayı başardılar. Bu sezon  yani 2018 – 2019 sezonunda liglerin merkez ve ilçe grupların ayrılmasının ardından  B Grubu’nda yer alan Aşçıoğlu Gençlik Spor Kulübü, gidip gelen liderlik ve şampiyonluk şansını son maça bıraktı. En yakın rakibi, olan Subaşı’nın son maçta Karpuz’ya yenilmesinin ardından Aşçıoğlu’da Keşan Anafartalar’a yenilmesine rağmen puan avantajı ile ilk kez Süper Amatör Ligi’ne yükselen takım oldu. Maçtan sonra Uzunköprü Aşçıoğlu Mahallesi’nde büyük şampiyonluk kutlaması yapıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...