CİĞERCİ NİYAZİ’DEN 2’NCİ ŞUBE

CİĞERCİ NİYAZİ’DEN 2’NCİ ŞUBE

CİĞERCİ NİYAZİ’DEN 2’NCİ ŞUBE

CİĞERCİ NİYAZİ’DEN 2’NCİ ŞUBE
13 Nisan 2019 - 10:27
Reklam

Edirne’nin tanınmış ciğercilerinden Niyazi Usta 400 kişi kapasiteli ikinci şubesini Olin Kavşağı’nda Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve birçok davetlinin katılımı ile davullu zurnalı ve dualı bir şekilde hizmete açıldı.
Edirne başkentlik dönemindeki atmosfere ulaşıyor diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, açılışta yaptığı konuşmasında, “Öncelikle bu işyerinin ustamıza, ailesine, Edirne’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Edirne her geçen gün yeni açılan iş yerleri ile özellikle yeme-içme yerleriyle tıpkı o başkentlik dönemindeki atmosfere ulaşıyor. Edirne’deki tüm kurumlarda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde; 2018 yılı sonunda Edirne’ye 5,5 milyon turist geldi. Hedefimiz bunu önümüzdeki 5 yıl içerisinde 10 milyona çıkarmak. Edirne ortak paydası altında siyasi ve partisel düşüncelerimize bakmadan Edirne’yi gelecek yüzyıla ve gelecek yıla 2023 hedeflerine daha sağlıklı, daha doğru ulaştırma çabalarımız hep beraber devam edecek. Edirne dünyanın en muhteşem, en kadim şehirlerinden birisi. Bu şehre ne yapsak azdır, yetersizdir. Gecemizi gündüzümüze katarak işadamlarımızla, Sayın Valimizle, Belediyemizle, Bakanlığımızla, iktidarı ve muhalefetiyle hep beraber üretmeye, hep beraber çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
YAVUZ: “BU İŞLETME BİZİM USTALIK ESERİMİZ”
Ciğerci Niyazi’nin Sahibi Niyazi Yavuz ise daha önce yapmış olduğu açıklamada mekanı, ‘Ustalık Eserim’ diye değerlendirmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:  “Edirne turizm şehri, yılda milyonlarca turisti ağırlıyor. 5 tane sınır kapısı olan bir şehirde yaşıyoruz. Bende bu şehirde ciğer ustalığı yapıyorum. İşletme olarak 50 kişinin üzerinde çalışanımız var. Bu çalışan sayısını 70’lere kadar çıkarmayı düşünüyoruz. Bu işletmeyi ne için açtık? Bu işletme bizim ustalık eserimiz. Edirne’ye yakışır, en iyi şekilde, masasıyla, sandalyesiyle, dizaynıyla ve renklerle dükkanı oluşturduk. Edirne’deki en büyük eksiğimiz otoparktı. İşletmemizin şu anda, kaç kişi gelirse gelsin, gelen insan sayısına yetecek kapasiteli otoparkı mevcut. Tur otobüsleriyle ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Onlar zaten 5-10 otobüs gelip yemeğini yiyecek ve gidecek. Burada işimizi çok iyi yapmalıyız. Edirne’de ki tüm ciğer ustalarımız da işlerini düzgün yapıyorlar. Güzel Edirne’mize daha çok yatırımlar yapılmalıdır. Ben yatırımdan hiç kaçmadım, buraya her şeyimi harcadım ve güzel Edirne’m için çok iyi olduğuna inanıyorum. Yeni şubemiz 500 metrekare alana ve 400 kişiyi aynı anda ağırlayabilecek kapasiteye sahip.” Şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
RİSK DEVAM EDİYOR
RİSK DEVAM EDİYOR