CIRIT; OKULLARIMIZ GÜVENLİ

CIRIT; OKULLARIMIZ GÜVENLİ

CIRIT; OKULLARIMIZ GÜVENLİ

CIRIT; OKULLARIMIZ GÜVENLİ
28 Eylül 2018 - 06:07

Edirne İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “okullarımızı ziyaret eden tüm misafirlerimizin okul ziyaretçi defterine kayıt edilerek, okul içerisindeki temaslarını ziyaretçi yaka kartı ile gerçekleştirecekler” açıklamasında bulundu.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Lala Şahinpaşa İlkokulununda, taşımalı eğitim kapsamında köylerinden okula öğrenci taşınan muhtarlar ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Okul girişinde nöbetçi öğrenciyle sohbet eden Müdür Cırıt, nöbetçi öğrenci tarafından okul ziyaretçi defterine kayıt edildi. Okulların güvenli alanlar olduğunun söyleyen Müdür Cırıt, “okullarımızı ziyaret eden tüm misafirlerimizin okul ziyaretçi defterine kayıt edilerek, okul içerisindeki temaslarını ziyaretçi yaka kartı ile gerçekleştirmeliler” dedi.

Cırıt, ziyareti sırasında, taşımalı eğitim kapsamında okulda eğitim gören öğrencilerin, ikamet ettikleri köylerin muhtarları ile bir araya geldi. Her çocuğun eşit şartlar altında eğitim almasının önemine vurgu yapan Cırıt, taşımalı eğitim sisteminin, öğrenci sayısı düşmüş yerleşim yerlerindeki öğrencilerimizi en yakın taşıma merkezi okula ulaştırarak, akranları ile birlikte eşit şartlarda eğitim almasını sağlayan bir sistem olduğunu söyledi.

Öğrencilerimizin taşıma merkezi okula taşınmasında birinci önceliğin güvenlik olduğunu belirten Müdür Cırıt, bu kapsamda gerekeli tüm tedbirlerin ilgili mevzuat çerçevesinde alındığını, öğrencilerimizi taşıyan servis araçlarının ve servis şoförlerinin ilgili kurumlar tarafından düzenli bir şekilde denetlendiğini ifade etti.

Taşımalı eğitim kapsamında bulunan öğrencilere her öğlen sıcak yemek hizmetinin verildiğini belirten Cırıt, öğrencilerimiz yemeklerini okul bünyesinde bulunan yemekhanelerinde yemekteler diyerek, yemekleri yapan ve ihaleyle belirlenen şirketin kontrollerinin rutin bir şekilde ilgili kurumlarla birlikte gerçekleştirildiğini söyledi.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak amacımızın, Devletimizin eğitim politikasına uygun olarak, öğrencilerimize en iyi eğitim ortamını sunmaktır diyen Müdür Cırıt,  “eğitimde kaliteyi daha da ileriye taşımak noktasında tüm paydaşlarımızın görüş ve önerilerini önemsiyoruz” açıklamasında bulundu.

Cırıt, “muhtarlarımızdan, taşımalı eğitim kapsamında köylerinden öğrenci taşıyan araçları gözlemlemelerini isteyerek, herhangi bir aksaklık durumunda, tespit ettikleri aksaklıkları taşımalı eğitim merkezi okul yöneticilerine ya da Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizlere iletmeniz, çözüm noktasında bizler için çok büyük önem arz ediyor” dedi.

Müdür Cırıt, muhtarlarla görüşmesinin ardından okulda görevli öğretmenlerle bir araya gelerek, öğretmenlerin eğitim öğretime ilişkin sohbet gerçekleştirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ