ÇOCUK PARKI MAHALLEYİ İKİYE AYIRDI

ÇOCUK PARKI MAHALLEYİ İKİYE AYIRDI

ÇOCUK PARKI MAHALLEYİ İKİYE AYIRDI

ÇOCUK PARKI MAHALLEYİ İKİYE AYIRDI
24 Ağustos 2019 - 09:44

YEŞİM DRAMALI
Edirne’nin ilk tek kadın muhtarı Medrese Alibey Mahallesi Muhtarı Nesrin Çağlar’ın muhtar seçildikten sonra mahalleye kazandırdığı çocuk parkı, bazı mahalle sakinlerini çocuk sesinden memnun olmadı. Mahallenin tek çocuk parkı olan parkın kaldırılması için şikayette bulunan bazı  mahalle sakinlerine karşı, mahalleli ikiye bölündü.Muhtar Çağlar’da bunun üzerine imza kampanyası başlatarak çocuk parkının yerinde kalması için mücadele ediyor.

Medrese Alibey Mahallesi Muhtarı Nesrin Çağlar’ın yerel seçimlerde söz vererek mahallesine kazandırdığı çocuk parkı, bazı mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine kaldırılma tehlikesi yaşıyor. Parktaki çocuk seslerinden rahatsız olan bazı mahalle sakinleri, parkın kaldırılması için ilgi yerlere başvuruda bulundu. Bunun üzerine mahallede imza kampanyası başlatan Muhtar Nesrin Çağlar, “çocuklar mutlu, aileleri mutlu ancak bazı kişiler çocuk sesinden neden rahatsız olur anlamış değilim” dedi.  Muhtar Çağlar, başlattığı imza kampanyasına şu ana kadar 400’e yakın mahalle sakinin parkın yerinde kalması için imza verdiğini söyleyerek, parkın kaldırılmaması için mücadele vereceğini ifade etti.
Çağlar, “çocuk parkı yapılmasından dolayı mahalle sakinleri mutlu oldu. Çocuklar da seviniyorlar. Güzel oldu mahallemiz için. Çocuk oyun alanı yoktu. Fakat bazı mahalle sakinleri çocukların sesinden rahatsız olduğunu bildirdiler. Şikayette bulunmuşlar. Biz de muhtarlık olarak imza kampanyası başlattık. Çocuklarımız bizim için her şeyden önemli.
 Belediye başkanımız, belediye Başkan Yardımcıları sağ olsunlar gerekli kurum ve kuruluşlar yardımcı oldular. Çocuklarımız çok memnun, cıvıl cıvıl oynuyorlar. Fakat bazı mahalle sakinleri rahatsız olduğunu söyleyince biz de imza kampanyası başlattık. Herkes gelip imzalarını atıyor. Kaldırılmamasını istiyoruz.
  Daha önce burası araç otoparkı olarak kullanılıyordu. Spor aletleri vardı fakat bakımsız kırık dökük şekilde duruyorlardı. Madde bağımlıları çok oluyordu geceleri. Şimdi onun önüne geçmeye çalışıyoruz. Bizim için çocuklar çok önemli. Zaten seçimler öncesinde söz vermiştim çocuk parkı için. 6 bin nüfusu olan bir yerde bir çocuk parkı olması için söz vermiştim. Şimdi çocuklar mutlu mahalle sakinleri mutlu, park çevresinde oturan bazı vatandaşlar mutsuz.
 Mahallemizde başka çocuk parkı yok. İlerleyen zamanlarda uygun yer bulduğumuzda başka çocuk parkı da yapmayı düşünüyoruz.
  Şu anda yaklaşık olarak 300-400 civarında imza toplandı. Bu imzaları eğer parkın kaldırılması söz konusu olursa biz de imzalarımızı göstereceğiz. İmza verenler zaten çocuk parkının kaldırılmasını kesinlikle istemiyorlar. Çocuklar dört duvar arasında oynuyordu biz çok memnunuz diyor vatandaşlar. Çocuklar mutlu, aileleri mutlu ben de mutluyum. Ama bazı kişiler parkı istemiyor” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VETERİNER HEKİMLER ODASININ YENİ BAŞKANI; ÇAKIR
VETERİNER HEKİMLER ODASININ YENİ BAŞKANI; ÇAKIR
LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN
LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN