ÇOCUKLARIN KAYMAKAM AĞABEYİ

ÇOCUKLARIN KAYMAKAM AĞABEYİ

ÇOCUKLARIN KAYMAKAM AĞABEYİ

ÇOCUKLARIN KAYMAKAM AĞABEYİ
03 Temmuz 2019 - 04:25

ŞENER URFA
Süloğlu Kaymakamı Ali Açıkgöz, Yaz Kur’an Kursu ve Değerler Eğitimine katılan öğrencilerin sayısını arttırmak için gerçekleştirdiği projeyle geçen yıl 151 olan öğrenci sayısını yüzde yüz artırarak 302’ye yükseltti.
Yaz Kur’an Kursu ve Değerler Eğitimi Katılım Yükseltme Projesi kapsamında, çocukların kurslara katılımını artırmak ve katılan çocukların motivasyon yükseltici uyarıcılarla kursa devamını sağlamak amacıyla Süloğlu Kaymakamı Ali Açıkgöz tarafından ilçe merkezi ve 10 köyde “Camide çocuk sesi vatanımın neşesi” isimli proje başlatıldı.
Projenin çalışmalarına Kaymakam Açıkgöz, muhtarlar ile toplantı yaparak projenin önemini anlatarak başladı. Muhtarlara köylerde çocuğu olan tüm aileler ile görüşme talimatı veren Açıkgöz, bu görüşmelere ait verileri gösteren yazılı rapor sunumu istedi.

İmamların katılımı artırmaya yönelik olarak daha aktif çalışmalarını temin etmek ve bu yöndeki motivasyonlarını yükseltmek için kurulan Whatsapp grubu üzerinden aldıkları her yeni kaydı, doğrudan Kaymakam Açıkgöz’e bildirme talimatı verildi.
Köy kahvelerini ziyaret eden Kaymakam Açıkgöz, bu konudaki çabaların kendisi için çok önemli olduğunu ifade etti. Çocuklarını kurslara gönderen ve kendisini davet eden ailelere bizzat hane ziyareti sözü veren Kaymakam Açıkgöz, hedefine ulaştı ve geçen sene ilçe genelinde kurslara kayıt olan öğrenci sayısını 151 kişiden yüzde yüz arttırarak 302 kişiye yükseltti.
Gün aşırı kursları ziyaret eden Kaymakam Açıkgöz, öğrenciler arasında futbol, voleybol turnuvalarıyla güreş müsabakaları yapılması için görevlendirme yaptı. Kursa katılan öğrencilere haftanın sürpriz bir gününü “dondurma günü” ilan eden Kaymakam Açıkgöz, diğer günlerde de ilçe esnafının katkılarıyla öğrencilerde ikramda bulunuyor.  Dünde trafik eğitiminin ardından ilçe esnaflarından Uğur Can ile birlikte öğrencilere köfte dağıtan Kaymakam Açıkgöz, öğrencilerin adeta “Kaymakam ağabeyi” oldu.
Yaz Kur’an Kurslarının sonlanmasına kadar camilerde çocuklara her hafta dondurma ikramı yapılacağını belirten Kaymakam Açıkgöz,  “Esnafımız da benzer ikramlar yapmaktadır. Bu sayede neredeyse haftanın tüm günleri çocuklarımızın motivasyonunu artıracak etkinlikler düzenlenmektedir.” açıklamasında bulundu.
Bu hafta futbol ve voleybol turnuvalarının da başlayacağını açıklayan Kaymakam Açıkgöz, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Kurs bitişinde öğleden sonra planlanan turnuva sayesinde çocuklarımızın günlerinin dolu dolu geçmesi ve kurslarımızın bir Yaz Kampı yoğunluğunda geçmesi hedeflenmektedir. Kur’an-ı Kerim'i okumayı öğrenen çocuklarımıza hediye edilmek üzere bilgisayar hatlı ve renkli Kur’an-ı Kerim alınması ile ilgili olarak Birlik Encümeninden karar alınmış ve bütçesi hazırlanmıştır. Esnafımızdan gelen talep doğrultusunda Merkez Yeni Camii’de ızgara köfte ikramı yapılacaktır. Yine esnaftan gelen talep doğrultusunda Kur’an-ı Kerime geçen çocuklarımızın ücretsiz saç traşı ile ödüllendirilmesi proje kapsamına alınmıştır. Kurslara katılım sağlayan çocuklarımız dönem içinde de takip edilecek ve sınavlara ve derslere yönelik yıl boyu hazırlık kursları yapılacaktır.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI