DAHA ÖNCE NEDEN BU RENKLERİ SAVUNMADILAR

DAHA ÖNCE NEDEN BU RENKLERİ SAVUNMADILAR

DAHA ÖNCE NEDEN BU RENKLERİ SAVUNMADILAR

DAHA ÖNCE NEDEN BU RENKLERİ SAVUNMADILAR
19 Temmuz 2019 - 04:18

MERT SOYLU
BAL’ın başarılı stoper oyuncusu Ayberk Tuncer ile sözleşme gerçekleştiren Edirnespor Başkanı Savaş Üner, yeni oluşum Lacivert Beyaz Derneği ile ilgili yaptığı açıklamada, böyle bir oluşumu tanımadığını belirtti.
2019 – 2020 sezonunda hedefini şampiyonluk olarak belirleyerek Edirnespor, son 2 sezondur oynadığı takımlarda şampiyonluk yaşayan stoper Ayberk Tuncer ile sözleşme imzaladı.  Transfer sezonuna hızlı bir giriş yapan Edirnespor, bugüne kadar 22 futbolcuyu kadrosuna katmayı başardı. Son olarak Ağrıspor’da başarılı bir sezon geçiren Ayberk Tuncer, ile Başkan Savaş Üner, Teknik Direktör Adnan Toros, Teknik ve İdari Koordinatör Serdal Ünsal’ın katılımıyla imza töreni düzenlendi.
FUTBOLUNDAN ŞÜPHEMİZ YOK
Yeni transfer edilen tecrübeli oyuncu ile ilgili konuşan Başkan Savaş Üner,  “Geçende anlaşma sağladığımız Ayberk Tuncer ile bugün sözleşme imzalamak için bir araya geldik. Oyuncumuz Ağrı, Artvin Hopa ve Iğdır’da başarılı sezonlar geçirmiştir. Hocamızın öncülüğünde futbolundan şüphemiz olmadığından dolayı transfer ettik.”dedi.
Üner’den sonra söz Ayberk Tuncer, “Buraya yeni bir oluşum var diye geldim. Aile ortamını yakaladığımız zaman başarı gelecektir. Her iki taraf içinde hayırlısı olsun. İnşallah sezon sonu şampiyon olacağız.”açıklamasında bulundu.
Teknik Direktör Adnan Toros ise, “Bütün futbolcuların yapacağı hataları bize aittir. Futbolcular bizim evladımız gibidir. Biz onları öyle görüyoruz. En zor görevi onlar üstlenecekler. Onları çizginin içine bıraktığımız zaman sorumluluk onlara aittir” dedi.
İmza töreninden sonra Başkan Savaş Üner, Basketbol, Voleybol ve Lacivert – Beyaz Derneği ile ilgili ayrı bir konuşma gerçekleştirdi.
EKONOMİK SIKINTILAR NEDENİYLE BASKETBOL VE VOLEYBOL’DAN ÇEKİLDİK
Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı çekilmek zorunda kaldık. Belediyenin de fazla bütçesi yok. Futbol için hocamızın bulduğu ortak sponsor ve belediyede biraz yardımcı olacak ama Edirne’de Basketbola sponsor olarak gelsin olsun. Takımı vermeye bile razıyız. Biz yine belediye olarak deplasman giderlerini üstleneceğiz. 2.Lig’de iddiaa geliri yok. Bütün paralar cebimizden çıkacak. Ayrıca geçen sezon Voleybol’da Bölgesel Lig’de mücadele ettik. Basketbol ve Voleybolda yer almayacağız.
BEN ONLARI TANIMIYORUM
Edirne’de yeni bir oluşum içerisinde olan ve dernekleşme sürecine giren Lacivert  Beyaz Derneği ile ilgili konuşan Savaş Üner,”Bende yeni bir grubun kurulduğunu bugün yeni öğrendim. Ben şahsım Edirnespor Başkanı olduğum sürece öyle bir grubu tanımıyorum. Edirne’nin mazi olmuş rengi sarı – kırmızıdır. Tüm Türkiye’de gittiğimiz zaman insanların bize sorduğu sizin renginiz sarı  kırmızı değil mi? Bana niye sizin renginiz lacivert  beyaz  mı? diye sormuyorlar da sarı – kırmızı soruyorlar.  Lacivert – beyaz diye konuşan bazı arkadaşlar Edirnespor’un 2 ve 3.Lig’de sarı –kırmızıyken yöneticilik yaptılar. Niye o zaman bu renkleri savunmadılar. Şimdi gelmişler lacivert beyaz diye renkleri sorguluyorlar. Ben sarı kırmızı renklerin savunucusu da değilim. Edirne’de Edirnespor ve Edirne GK’yı birleştirdikten sonra iki takımın taraftarlarını birleştirmek için kırmızı beyaz renkleri tercih ettik. Bizim renklerimiz sarı kırmızıdır. Şimdi değiştirince çocuk oyuncağı gibi lacivert  beyazmış esas rengi. Ona bakarsanız Edirnespor’un ilk renkleri kırmızı  yeşilmiş yani ne yapalım kırmızı  yeşile mi? dönelim. Sarı  kırmızı Edirnespor’u desteklemek isteyen varsa gelsinler. Lacivet Beyaz kulüplerimiz Küçükpazar ve Kirişhanespor var. Buyursunlar, gitsinler desteklesinler” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ