DEMOKRAT PARTİ YAPILANMAYA GİDECEK

DEMOKRAT PARTİ YAPILANMAYA GİDECEK

DEMOKRAT PARTİ YAPILANMAYA GİDECEK

DEMOKRAT PARTİ YAPILANMAYA GİDECEK
01 Mayıs 2019 - 08:32

Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, partisinin yönetimi kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği basın toplantısında, görevden alındığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, en kısa zamanda yapılanmaya gideceklerini ifade etti.
Dün, parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Özyılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, son zamanlarda partileri hakkında çeşitli söylentiler olduğunu belirttiler.
Her partide olduğu gibi Demokrat Parti’de İl Başkanlığı en önemli mevkidir diyen Özyılmaz, “o mevkiinin de adı kale komutanlığıdır. Bir ilde iyi bir komutan varsa o parti şaha kalkar. Demek ki şuanda iyi bir noktaya geldik ki, artık bizi görevden aldırmak isteyenler var. Biz başarılı bir il başkanıyız ki, şuanda partimize yönetimi biz alalım diye talipler var” dedi.
Seçim öncesinde parti üyelerinden bazılarının  “Demokrat Parti’ye oy vermeyin. Zaten seçim sonrasında Başkan görevden alınacak” demelerine sert tepki gösteren Özyılmaz, “ Bu ifadeleri kullanan arkadaşları biz tek tek tespit ettik. Onları, en kısa zamanda Disiplin Kuruluna sevk edeceğiz. Disiplin Kurulu’nun kararına göre, Genel Merkez Haysiyet Divanı’na sevk edeceğiz. Genel Merkezimiz de gereğini yapacaktı” açıklamasında bulundu.
2014 yerel seçimlerinde, belediye başkanlığı için 241 tane oyumuz varmış. Bu seçimde Belediye Başkanlığı için 696, Belediye Meclisimizde ise 900 ve İl Genel Meclisimizde tüm ilçelerle birlikte 3 bine yakın oy aldık diyen Özyılmaz, “ben başarı saymıyorum ancak kıyaslama yapılırsa oyumuzu çok fazla arttırdığımız ortaya çıkıyor. Türkiye genelinde iyi olan illerden birisiyiz. Gelecekte çok daha iyi olacağımıza inanıyorum.” dedi.
Bu yeni dönemde DP’nin yapacağı hamle yeniden yapılanma olacak açıklamasında bulunan Özyılmaz, “Üye listelerimiz çok eski. İçinde ölü üyeler var. Başka partilere gitmişler var. Yeni baştan yapılanmayı düşünüyoruz. Mahalle mahalle, köy köy gezip yeni üyeler kaydedip yeni üyelerle kongrelerimiz yapma düşüncesindeyiz. Bunu da en kısa zamanda başlatacağız” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU