KÜÇÜK ÇINARLARA UMUT OLUYORLAR

KÜÇÜK ÇINARLARA UMUT OLUYORLAR

KÜÇÜK ÇINARLARA UMUT OLUYORLAR

KÜÇÜK ÇINARLARA UMUT OLUYORLAR
01 Mayıs 2019 - 08:29
Reklam

‘Gülümse Ki Gülümset’ projesiyle yola çıkan proje kurucusu Aydan Gül, sağlık sorunları nedeniyle yaşamlarının büyük bölümlerini hastanede geçiren çocukların yaşamına destek oluyor. Gül, yaptığı çalışmalar ile ‘Gülümse Ki Gülümset’ projesini geniş kitlelere yaymayı başardı.
Sağlık sorunları nedeniyle yaşamlarının büyük bölümünü hastanede geçiren çocuklara yardım eli uzatmak için kolları sıvayan Aydan Gül 'Gülümse ki Gülümset' projesi ile gönülleri fethetti. Aydan Gül, gazetemiz muhabirine projeyle ilgili açıklamalarda bulundu.
ÇINAR AĞACINI MODEL ALDIM
Projem bundan 3 yıl önce bir sayfada "Sen de kendi hayalini gerçekleştir." yazan bir yarışmayı görmemle harekete geçti. İlk önce sadece bir isim olarak ortaya atılan fikir daha sonra 14 yaşlarında kendime model aldığım çınar ağacı sembolü ve kendi kalemimden çıkmış ağaçların hikayesiyle biraz daha hayat bulduğunu  ifade eden Aydan Gül,” Her şey güzeldi, fakat hala eksik vardı. Bu hikaye, bu proje kimlere hitap etmeliydi. Uzun zamanımı düşünerek geçirdiğim zamanlarda 2016’nın temmuz ayında hematolojide gönüllü olarak çalışma imkanı buldum. Oradaki çocuklarımızın/bebeklerin yaşama tutunuşlarını, zorluklarını, 40 gün boyunca bir odada bütün hayatla temaslarının kesilmesini ama inatla yüzlerinde oluşan umudu, gözlerinde oluşan pırıl pırıl parlayan yıldızları gördüm”dedi.
FİDAN EKİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK
Her gün koşarak gidip geldiğim bu yerde biraz da kendimi görmüştüm. Ben de o çocuklar gibi bir duruma sahip olmasam da hastaneleri ikinci evi edinmiş çocuklardan biriydim. Sonra inatçılığım, bu süreçleri nasıl atlattığım, model aldığım çınar ağacı aklıma gelmişti diyen Gül,” İşte o zaman karar vermiştim ki bu proje benim gibi hastaneleri 2. evi edinmiş çocuklar için yapılmalıydı. Umut olmalı, yüzde tebessüm belirmeliydi. 2018’in nisan ayında kendi çabalarımla ve arkadaşlarımın da destekleriyle projeyi başlattım. Geçen sene de yine onlar için fidanlar dikilmiş, sertifikalar hazırlanmış, gelen hediyelerle onlar ziyaret edilerek verilmişti. Bu sene 25 Nisan 2019’da Trakya Üniversitesi öğrencilerinin de katılımıyla, Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün de desteğiyle projemizin 1. aşamasını tamamladık. Şuan 2. aşama olan sertifikalarımızı bastırıp hastanelerdeki çocuklarımızın ziyareti planı içindeyiz. Projemizi büyütüp geliştirmek için destek ve sponsorlara ihtiyacımız bulunmakta. Bu süreçte bana destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye ifade etti.
SEZER, PROJE RUHSAL ODAKLI BİR PROJEDİR
‘Gülümse Ki Gülümset’ Proje Koordinatörü  Çisem Sezer’de, Projelerin maddi veya maddesel kar amacı gütmeyen, tamamen ruhsal odaklı bir proje olduğunu söyledi.
"Bu fidan dikimi etkinliğini hastaneler 2. evi olan çocuklarımız adına gerçekleştirdik. Projemiz maddi veya maddesel kar amacı gütmeyen, tamamen ruhsal odaklı bir projedir." diyen Sezer,
 "Bizlerle beraber hastanelerdeki çocuklarımız için fidanları diken Trakya Üniversitesi öğrencilerine çok teşekkür ederiz. Ayrıca Edirne Orman İşletme Şefi Fatih Mutlu Koçak'a bize fidan dikimi konusunda yardımcı olduğu için ve bizi bu köye gönüllü olarak getiren Erol Tur İlhan Erol'a da çok teşekkür ederiz. Temennimiz projemizin daha fazla yaygınlaşması ve hastanelerdeki kan, nakil ihtiyaçlarının tek bir platformda toplanarak oradan insanlara ulaşılabileceği bir ağ oluşturabilmek." dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...