DERS ZİLİ ÇALDI

DERS ZİLİ ÇALDI

DERS ZİLİ ÇALDI

DERS ZİLİ ÇALDI
10 Eylül 2019 - 04:02
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Edirne’de 55 bin 251 öğrenci ve 4 bin 721 öğretmen ders başı yaptı.
Atatürk anıtında çelenk sunumu ve saygı duruşunun ardından istiklal marşının okunması ile İlköğretim Haftası açılış programı 75.Yıl İlkokulunda düzenlendi.  Törene Edirne Valisi Ekrem Canalp, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpaç, idareciler,öğretmenler ve veliler katıldı.
Bugün eğitim meşalesini yakıyoruz diyen  İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpaç; “2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının ilk gününde, ilimiz genelinde 244 okul ve kumrumuzda,3 bin 294 derslikte 4721 öğretmen ve yönetici personelimiz,55 bin 251 öğrencimizle birlikte ülkemizin geleceğini aydınlatacak eğitim meşalesini yakıyoruz. Amacımız; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘küçük hanımlar, küçük beyler sizler hepiniz geleceğin bir gülü,yıldızı geleceğin ışığısınız. Memleketi asıl ışığı  boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizden çok şey bekliyoruz’ vecih sözünü yerine getirmek eğitimde mutlaka başarıya ulaşmaktır. Yeni eğitim öğretim yılında sizlere başarılar diliyorum” dedi.
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür Mehmet Nezih Gül; “ yeni eğitim öğretim yılınız hayırlı olmasını temenni ediyorum. Eğitimde muhasır medeniyet seviyesine çıkmak doğrultusunda, pek çok üstün hedefler belirlenmiş bu hedeflere giden yol haritamız ortaya konmuş. Eğitim vizyonumuzda olduğu üzere, çocuklarımız yaşayacakları çağın becerileri ile donatılmaları önemli olduğu gibi, çocuklarımızın tasarım ve beceri atölyeleri, okul dışı öğrenme imkanları, okul profili değerlendirmeleri mesleki ve teknik eğitim sektörü ile yapılan işbirliği çalışmalar doğrultusunda, en iyi bir biçimde yetiştirilmeleri için tüm eğitim camiası olarak bizler seferberliğimizi devam ettiriyoruz. Edirne’de tasarım ve beceri atölyelerinde Türkiye’deki diğer ilerimizi düşündüğümüzde çok muazzam bir sonuç olduğunu görüyoruz emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum” dedi.
Edirne Valisi Ekrem Canalp ise; " Eğitimin çok farklı fonksiyonları var.  Bir tanesi eğitimin çok farklı fonksiyonuzdur. Her bir bireyin mutlaka eğitime ve eğitilmeye ihtiyacı vardır. Hayatını eğitilmiş bir birey olarak. Ama eğitimin toplumsal bir fonksiyonu da vardır. Var olan toplumların ileri noktalara gidebilmesi için mutlaka ve mutlaka eğitimle mümkündür. Eğitim aynı zamanda ekonominin bir alt yapısıdır.  Güçlü bir eğitim alt yapısı olmadan, ekonomik refahı da sağlayabilmekte mümkün değil.  Bilimsel gelişmelerin önünü açabilmek içinde eğitim mutlaka gerekli. Bu yıl 155 okulumuzda 10 farklı alanda tasarım ve beceri atölyelerini faaliyete koyacağız. Bunların önemlice bir kısmını önümüzdeki 2 hafta içerisinde faaliyete koymuş olacağız. 2 bölümünü de Ekim ayının 15'ine kadar eğitim öğretimin hizmetine sunmuş olacağız" dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI