DEVLET SU İŞLERİNE ÇAĞRI, “NEHRİ...

DEVLET SU İŞLERİNE ÇAĞRI, “NEHRİ TEMİZLEYİN”

DEVLET SU İŞLERİNE ÇAĞRI, “NEHRİ TEMİZLEYİN”

DEVLET SU İŞLERİNE ÇAĞRI, “NEHRİ TEMİZLEYİN”
12 Mayıs 2022 - 09:35

Tunca Nehri'nin su seviyesinin düşmesiyle nehir yatağında görünür hale gelen çöpler, tepkilere neden oldu. Vatandaşlar Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü yetkililerinden nehirdeki kirliliği temizlemek için çalışma başlatmasını talep etti.
Tunca Nehri'nin hem havzasındaki hem de Edirne'deki yağışların son dönemde azalmasının ardından nehrin debisi düştü. Nehrin debisi DSİ'nin Suakacağı istasyonundaki son ölçümlerinde, saniyede 6 metreküp olarak kaydedildi.
Su akışının yavaşlaması nedeniyle nehir yatağında kum adacıkları oluştu, bazı bölümler otla kaplandı. Su seviyesinin düşmesiyle nehir yatağında görünür hale gelen çöpler, tepkilere neden oldu. Vatandaşlar, nehir yatağının ve çevresinin temizlenmesini istedi.
Onur Özdemir, AA muhabirine, atılan çöpler nedeniyle nehirde kirli bir görüntü oluştuğunu söyledi. Su kaynakları ve çevrenin temiz tutulması gerektiğini belirten Özdemir, "Her şeyden önce insanların bilinçlenmesi gerekli. Çevredeki çöp kutuları hep boş fakat nehir pislikle dolu. Doğa ve su hepimizin. Buradaki kirlilik, belki bize zarar vermeyecek ama gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmamış olacağız." ifadelerini kullandı.
Ahmet Yılmaz ise yetkili kurumların nehirdeki kirliliği temizlemek için çalışma başlatmasını talep etti.
HABER MERKEZİ/AA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ