DÜNYANIN EN YAYGIN HİZMET ÖRGÜTÜ

DÜNYANIN EN YAYGIN HİZMET ÖRGÜTÜ

DÜNYANIN EN YAYGIN HİZMET ÖRGÜTÜ

DÜNYANIN EN YAYGIN HİZMET ÖRGÜTÜ
02 Ocak 2018 - 05:57
Reklam

Uluslararası hizmet veren Türkiye Lions Federasyonu Edirne şubesi Kırkpınar Lions Kulübü, bölge başkan ve üyeleriyle bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıya katılan 118 E Lions Yönetim Çevresi 2017-18 Genel Yönetmeni Celil Vardar; “45 bin Kulüp ve 1,3 milyon üyemizle dünyanın en yaygın hizmet örgütüyüz” dedi.

 

Dünya çapında hizmet gösteren, bünyesinde çeşitli birçok vakıf, kuruluş ve insani yardım amaçlı pek çok hizmete imza atan Lions Konfederasyonunun Edirne şubesi olan Kırkpınar Lions Kulübü üye toplantısını gerçekleştirdi. Türkiye Lions Federasyonunun üst düzey yetkilileri ve birim başkanlarının da katıldığı toplantıda Edirne Kırkpınar Lions Kulübüne yeni üye olan bireylere Lions ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Gerçekleşen toplantıya katılan 2017-18 Genel Yönetmeni 118-E Lions Yönetim Çevresi Celil Vardar, Lions hakkında yapılan çalışma ve genel bilgi sunumu gerçekleştirdi. Margi Hotelde gerçekleşen toplantıya İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli Lions Kulüplerinden de katılım gerçekleşti. Keyifli geçen toplantıda yeni üyelerin üyelik işlemleri gerçekleştirilirken Lions kulübü üst düzey yetkilileri çeşitli konuşmalar gerçekleştirdi.

 

“DÜNYANIN EN YAYGIN HİZMET ÖRGÜTÜYÜZ”

118 E Lions Yönetim Çevresi 2017-18 Genel Yönetmeni Celil Vardar, Lions’un dünya çapında en yaygın hizmet örgütü olduğunu belirterek; “Lions, 209 ülkede faaliyet gösteren insanlık için hizmetler veren bir kuruluştur. Lions’lar kendi ülkelerini daha yaşanılabilir bir dünya haline getirebilmek adına çalışan insanlardır. Lions’lar çevrelerinde saygın, dürüst, çalışkan insanlar olarak bilinirler. Lions Kulüpleri bir araya geldiklerinde sorunlar azalır. Toplum kendini daha iyi hisseder.  Çünkü biz, ihtiyaç beliren her yere benzersiz bir dayanışma ve enerjiyle içinde yaşadığımız topluma ve dünyanın her yerine yardım götürürüz. 45 bin Kulüp ve 1,3 milyon üyemizle dünyanın en yaygın hizmet örgütüyüz. En etkin ve en verimli çalışanıyız. Ele aldığımız işi başarıyla sonlandırırız. İşte son çalışmalarımızda örnekler: ABD-California eyaletinde 3 bin gönüllüyü bir araya getirerek her düzeydeki ve yetenekteki çocuğun yararlanabileceği bir oyun alanı inşa edildi. Güney Afrika'nın bir ilçesinde 60 bin aç insan doyuruldu. Lionlar bunu her gün yapıyorlar. 100 yetişkinin ve çocuğun tedavisi için Honduras'a göz doktorlarından oluşan bir ekip gönderildi. Çalıştığımız her yerde, hiç tanımadığımız insanlarla dostluklar kuruyoruz. Kitap gereksinimi olan öğrencilere okul kitabı, yaşlılara ulaşım olanağı sağlıyoruz. Dünyanın her yerinden gelen Liderlerimiz, yetenekli ve uzman gönüllülerdir. Ayrıca Lions'un insanî projelerini finanse etmek için bize destek olan Uluslararası Lions Kulüpleri Vakfı'mız (LCIF) var” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAPAY ZEKA DÖNEMİ BAŞLADI
YAPAY ZEKA DÖNEMİ BAŞLADI
BU KEZ DE PEDAL ÇEVİRDİLER
BU KEZ DE PEDAL ÇEVİRDİLER