DÜŞÜŞ VAR RAĞBET YOK!

DÜŞÜŞ VAR RAĞBET YOK!

DÜŞÜŞ VAR RAĞBET YOK!

DÜŞÜŞ VAR RAĞBET YOK!
17 Mayıs 2019 - 08:44
Reklam

Ramazan sebebiyle balık satışları her ramazan olduğu gibi dip yaptı. Balıkta av yasağının başlamasıyla birlikte küçük kayıklarda tutulan balıklar, ithal gelen balıklar uygun fiyata tezgahlarda yerini alıyor. Ramazanın başlamasıyla birlikte istavrit, çupra, levrek gibi balıkların fiyatlarında düşüş olmasına rağmen tüketimi azaldı.
Balıklar Çarşısında balığa Ramazan’da ilgi olmamasına rağmen tezgahlar da her türlü balık mevcut. Tezgahtaki balık fiyatları ise şu şekilde: “İstavrit 15, hamsi 25, levrek 35, çupra 25 ile 35 lira arasında tezgahta yer buluyor.
Her Ramazan’da tüketimi düştüğünü belirten balıkçı Ömür Yaşar Ertopuz, “Balık fiyatları uygun ama tüketimi az vatandaşlarımız Ramazan’da balığı pek tercih etmiyor. 1 hafta önce  büyük levreğin fiyatı 70 lirayken şimdi ise 50 lira ama gene de tüketimi bir hayli az. Ramazan’ın başlamasıyla 45 liradan 35 liraya inen çupraya dahi bir rağbet yok. Vatandaşlarımız normalde de balığı çok tüketmiyor birde Ramazan olunca tüketim iyice düşüyor. Dışarıdan gelen müşterilerimiz olmasa balıkçıların hali bir hayli kritik olurdu zaten bütün Edirne esnafında olduğu gibi dışarıdan gelen turistlerin Edirne balıkçıları içinde büyük bir önemi var.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...