DUYGUYLA KUTLADIK
Reklam
Reklam
Reklam

DUYGUYLA KUTLADIK

DUYGUYLA KUTLADIK

DUYGUYLA KUTLADIK
13 Mart 2018 - 06:13

Edirne’de İstiklal Marşı'nın kabulünün 97'nci yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde Halk Eğitim Merkezinde "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" programı düzenlendi.

Program İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın konuşmasıyla devam etti. Müdür Cırıt’ın konuşmasından sonra Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ve İstiklal Marşı'nın yazılış hikayesini anlatan sinevizyon gösterimi ve öğrenciler tarafından İstiklal Marşı oratoryosu sahnelendi. Edirne ve ilçelerinde yapılan İstiklal Marşı’nı en güzel okuma ve ezbere okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler Edirne Valisi Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün ve Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır tarafından verildi.

Programa, Edirne Valisi Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!