EDİRNE’DE ASAYİŞ OLAYLARI

EDİRNE’DE ASAYİŞ OLAYLARI

EDİRNE’DE ASAYİŞ OLAYLARI

EDİRNE’DE ASAYİŞ OLAYLARI
14 Şubat 2020 - 00:00
Reklam

 
Suç Yeri          : FATİH MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : SAHTE SAVCI
Şüpheli            : F.Ş.
Olay Özeti      : 10.02.2020 günü saat : 02.00 sıralarında 112 Çağrı Merkezini arayan şüphelinin kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtıp, alkol satışıyla ilgili bulunduğu ihbara konu işyerine gerekli idari işlem yapılmış, ancak şüphelinin C.Savcısı olmadığı tespit edilmiştir. Konu hakkında bilgi verilen C.Savcısı 112 Çağrı Merkezinin ses kayıtlarının alınarak evraka eklenmesi ve şüphelinin adres bilgilerinin tespit edilerek, suç konusuyla ilgili düzenlenen tahkikat evrakının ikmalen gönderilmesi talimatını vermiştir.
 
Suç Yeri          : 1.MURAT MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : DOLANDIRICILIK
Müşteki           : M.P.
Şüpheli            : Ş.T.Ö.,    Y.E.
Olay Özeti      : Müşteki, 3 hafta önce bir internet adresinden yaptığı iş başvurusu için iki gün önce şüpheli Ş.T.Ö.’nün telefonla kendisini arayıp Çevre Bakanlığına bağlı kuruluşta müdür olduğunu, okullara fidan dikimi yaptıklarını, 4500-TL maaş  ve sigorta karşılığı çalışmak için anlaştıklarını, fotoğraf ve TC kimliğini şahsa yolladığını, şahsın kargoyla yetki belgesi ve makbuz koçanı yollayacağını söylediğini, Balıkesir ilinden kargo geldiğini, yetki belgesinin olmadığını, koçanın da Çevre ve Sağlık Kültür Hizmetleri adına düzenlenmiş  2012 tarihli olduğunu gördüğünü, sahte olduğunu düşünüp İl Sağlık Müdürlüğüne makbuz koçanı ile gidip sorduğunda sahte olduğunu öğrendiğini, MNG kargodan diğer şüpheli Y.E.’ye kargoyu şahsa göndermesini istediğini ama göndermediğini, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Şüphelilerin teminine yönelik çalışmalar devam etmektedir.
 
 
Suç Yeri          : ÇAVUŞBEY MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : KASTEN YARALAMA
 
Müşteki           : H.Ö.
Şüpheli            : H.G.
 
Olay Özeti      : Müşteki, Ağaçpazarı Caddesi üzerinden yürüyerek evine giderken bir hafta önce kendisine rencide söz ettiği için tartıştığı şüphelinin berber dükkanından çıkıp elinde bıçakla koşarak üzerine gelerek sol omzunun arka kısmından iki defa kendisini bıçakladığını ve şahsın elinden kurtulup kaçtığını, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.
 
 
Suç Yeri          : KEŞAN/EDİRNE
Suç Nevi         : GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI
 
Şüpheli            : R.K.  
 
Olay Özeti      : Ekiplerin Malkara yolu üzeri Mercan Traktör önünde durdurduğu Suriye uyruklu şüphelinin sürücülüğünü yaptığı Renault Fluence marka araçta pasaportsuz Fas uyruk 6 şahıs olduğu görülmüş, şahıslar İlçe Emniyet müdürlüğüne intikal ettirilmiştir. Yabancı uyruklu şahıslar işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmiş, Adli Makamlara sevk edilen Suriye uyruklu şüpheli TUTUKLANMIŞTIR.
 
 
Suç Yeri          : AŞÇIOĞLU MAH. UZUNKÖPRÜ/EDİRNE
Suç Nevi         : KASTEN YARALAMA
 
Müşteki           : B.Y.
Şüpheli            : Ç.Y.
 
Olay Özeti      : Aşçıoğlu Mahallesi Alparslan Caddesinde silahla yaralama olayında resmi nikahlı eşi şüpheli tarafından tabanca ile vurulduğunu belirten müşteki, Uzunköprü Devlet Hastanesinden hayati tehlike kaydıyla T.Ü.T.F. Hastanesine sevk edilmiş, Dr. Raporunda vücudunda 8 adet kurşun deliği olduğu belirtilmiştir. Şüpheli 11.02.2020 günü saat 23.20 sıralarında Uzunköprü İlçe Jandarma Komutanlığına kendiliğinden suç aleti 9 mm çapında 444 ibaresi yazılı tabanca, tabancaya ait içinde 5 adet fişek takılı şarjör ile birlikte teslim olmuştur. Şüpheli, 3-4 aydır ayrı yaşadığı resmi nikahlı eşinin başka biriyle yaşadığını, evine dönmesi için eşi ile konuştuğunda eşinin eve dönmek istemediğini belirttiğini,  olay yerinde eşine eve dönmesini söylediğinde ise gelmeyeceğini beyan etmesi üzerine belinde bulunan ruhsatsız tabancayı çıkarıp eşinin bacağına doğru bir el ateş ettiğini, eşinin berber dükkanına kaçtığını ve yere düştüğünü, arkasından gidip yine ateş ettiğini, olay yerinden kaçtığını, ortalık sakinleştikten sonra Jandarmaya suç aleti ile teslim olduğunu, tabancayı Tekirdağ’ da adını S…r olarak bildiği bir şahıs 150-200 saman karşılığında aldığını beyan etmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla şüpheli gözaltına alınmıştır. Tahkikat devam etmektedir.
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in adı Edirne’de yaşatılacak
Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in adı Edirne’de yaşatılacak
AKSAL'DAN HIZLI TREN TEŞEKKÜRÜ
AKSAL'DAN HIZLI TREN TEŞEKKÜRÜ