EDİRNE’DE KİRALIK EV KALMAYINCA FİYATLAR...

EDİRNE’DE KİRALIK EV KALMAYINCA FİYATLAR UÇTU

EDİRNE’DE KİRALIK EV KALMAYINCA FİYATLAR UÇTU

EDİRNE’DE KİRALIK EV KALMAYINCA FİYATLAR UÇTU
10 Temmuz 2020 - 10:04

YEŞİM DRAMALI
Kurumlarda tayin döneminin başlaması ile birlikte Edirne’de kiralık ev talebi artmasıyla hem kira fiyatları çok yükseldi, hem de kiralanacak ev yok.
Edirne’de son aylarda kiralık ev bulmada sıkıntı yaşanmanın yanında, Edirne’de kira fiyatlarının diğer illere göre yüksek olduğuna dikkat çeken Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda; “ev sıkıntısının yanı sıra kira fiyatların da yüksek.Pandemi döneminde Edirne’deki memurların 2-3 ay öncesinde tayin dönemleri vardı. Covid-19 salgınından dolayı tayinler durduruldu. Evler bu sebepten boşalmadığından dolayı ve Edirne’ye şu an müthiş bir tayin döngüsü olduğu için gelen memur veya atanan arkadaşlar ev bulamıyorlar. Bulsa dahi evler kısıtlı olduğundan 1+1 evler en az 1000 TL. 2+1 daireler 1400-1600 TL gibi rakamlar. 3+1 daireler ise yerine ve özelliğine göre 1600 TL’den 2500 TL’ye kadar çıkıyor. Bundan ötürü arz-talep olayına dayanarak maalesef elimizde ev bulunmadığından olanlar da fiyatları arttırdığından Edirne büyük sıkıntı çekiyor” dedi.
 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Aynur Kaya can
  3 hafta önce
  4 ay dır ev arıyorum bulamıyorum bulduklarim ise kiralar çok yüksek veya memur olaca diyiyorlarmemur olmayanlar sokatami kalsınlar böyle bir saçmalık varmı tüm Türkiye'ye memurmu ki birileri bu artışa ve memur olacak saçmalığa dur desin artık ..
 • Edirne li
  3 hafta önce
  Öğrenci yok büyük ihtimalle gelmeyecektir Her yer ev atmayın fiyat yükseltmek için
 • Ahmet sursun
  3 hafta önce
  Ya birakin allah aşkına hep fiyatlar yuksekti edirnede ve yukseltiliyor yazık gunah bu insanlara
 • Şahin
  3 hafta önce
  Allah'sızlar vicdansızlar hiç mi merhametiniz yok faiş uçuk kira rakamları mı? Olur böyle iyicene öldürdünüz kiracı olmak çok zor geçinmek birde şu pandemi sürecinde iş yok doğru düzgün maddi manevi sıkıntılar çok Edirne İstanbul'u geçti bu nedir böyle Allahsızlar fırsatçılar bodrum katlar bile 1000 TL bu ne saçmalıktır anlamıyorum şerefsizler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER...