EDİRNE DİKKAT! TESTLERİN YÜZDE 40’I...

EDİRNE DİKKAT! TESTLERİN YÜZDE 40’I POZİTİF

EDİRNE DİKKAT! TESTLERİN YÜZDE 40’I POZİTİF

EDİRNE DİKKAT! TESTLERİN YÜZDE 40’I POZİTİF
03 Ağustos 2022 - 09:13
Reklam

Türkiye genelinde artan koronavirüs vakaları Edirne’de de tırmanışa geçti. Koronanın kol gezdiği Edirne’de, hastaların verdiği PCR testlerinin yüzde 40’ının pozitif olduğu öne sürüldü. Yoğun bakım ve hastane yatışlarında da artış yaşandığı öğrenildi.
Türkiye’de koronavirüs vakaları tırmanışa geçti. Mayıs ayı sonunda 7 bin olan vaka sayısı, Temmuz ayının sonunda 365 binin üzerine yükseldi. Yaz mevsiminde daha önce böyle bir dönem ve vaka artışı yaşanmadığına dikkat çeken uzmanlar, koronavirüsün sonbahar dönemi için yoğun bir şekilde gümbür gümbür koşar adımlarla geldiğini ifade etti.
OMİCRON’UN ALT VARYANTLARI HAKİM
Edirne’de de  koronavirüs vakaları tam bitti derken, son günlerde yeniden hortladı. Artış gösteren koronavirüs vakaları, vatandaşların yakın çevrelerinde sıklıkla görülmeye başlayınca vatandaşlarda aylar sonra yeniden tedirginlik başladı. Edirne’de PCR test sonuçlarının yüzde 40’ının pozitif çıktığı öğrenildi. Tespit edilen vakalarda çoğunlukla Omicron’un alt varyantlarının hakim olduğu öne sürüldü.
HASTANELERE YATIŞLAR ARTTI
Artan vakalarla birlikte Edirne’de yataklı hastalar servisinde ve yoğun bakım ünitelerinde hasta sayısının da arttığı gelen bilgiler arasında yer aldı. Tedavilerine evlerinde devam edilen birçok koronavirüs hastasının ise, solunum sıkıntısı ve ağrı şikayetleri nedeniyle 112 Acil Sağlık ekiplerinden yardım istediği öğrenildi.
MASKE KULLANIMI GERİ GELMELİ-GETİRTİLMELİ
Toplu ulaşım araçları başta olmak üzere kapalı alanlarda maske kullanımının zorunlu hale getirilmesi çağrısında bulunan sağduyu sahibi vatandaşlar, zorunluluk kararı alınmasa dahi vatandaşlar tarafından bireysel önlemlerin uygulanması gerektiğini ifade etti. Maske kullanımı konusunda duyarlılığın daha da artırılması çağrısında bulunan sağduyu sahibi vatandaşlar, yetkili merciler tarafından da bazı tedbirlerin göz önünde bulundurulması gerektiğine vurgu yaptı. HABER:ŞENER URFA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER DEĞERLENDİRİLDİ
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER...
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ