EDİRNE KÜLTÜR BAŞKENTİ OLACAK

EDİRNE KÜLTÜR BAŞKENTİ OLACAK

EDİRNE KÜLTÜR BAŞKENTİ OLACAK

EDİRNE KÜLTÜR BAŞKENTİ OLACAK
14 Ocak 2021 - 01:06
Reklam

Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Edirne'nin Türk dünyasının kültür başkenti olması için çalıştıklarını belirtti.
Kaseinov, Edirne Valisi Ekrem Canalp'i makamında ziyaret etti.  Kaseinov ve Canalp ziyarette, kentte yapılması planlanan kültürel faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Ziyarette Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı, Devlet Konservatuvarı Müdürü ve Balkan Senfoni Orkestrası Şefi Prof. Ahmet Hamdi Zafer de yer aldı.
Kaseinov, ziyaretin ardından AA muhabirine, 2021 yılının ilk ziyaretini Edirne'ye gerçekleştirdiğini söyledi. Edirne'yi özlediğini ve burada bulunmaktan memnun olduğunu belirten Kaseinov, "Sayın Valimiz ve rektörümüzün destekleriyle Edirne'de kültür alanında etkinlikler yapabiliriz." dedi.
Trakya Üniversitesinde Kazakistan'ın milli şairi Abay Kunanbayoğlu anısına düzenlenen etkinliğe katıldığını aktaran Kaseinov, "Edirne'nin Türk dünyası kültür başkenti olması için çalışmalar yapıyoruz." diye konuştu. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ BEKLENİYOR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ...