EDİRNE’NİN VİRÜSÜ BULGARDAN DEĞİL,...

EDİRNE’NİN VİRÜSÜ BULGARDAN DEĞİL, KAPILAR KAPATILMAYACAK

EDİRNE’NİN VİRÜSÜ BULGARDAN DEĞİL, KAPILAR KAPATILMAYACAK

EDİRNE’NİN VİRÜSÜ BULGARDAN DEĞİL, KAPILAR KAPATILMAYACAK
04 Aralık 2020 - 09:41
Reklam

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba,  Edirne’de vaka sayılarının artmasının sadece Bulgaristan vatandaşlarından kaynaklanmadığını belirterek, sınır kapılarının kapatılmasının söz konusu olmadığını açıkladı. Korona virüs hastalarının evlerde, yurtlarda ve hastanelerde tedavilerinin devam ettiğini bildiren İba, Edirne genelinde her şeyin kontrol altında olduğunu ve sorun yaşanmadığını söyledi.
"Edirne genelinde her şeyin kontrol altında olduğunu ve gereken her müdahalenin yapıldığını öğrendik. Hastane Müdürümüz ve İl Sağlık Müdürümüz ile yaptığımız görüşmede yoğun bakımlarda bir sıkıntımız yok. Hastalarımızın hepsinin tedavisi, durumunlarına göre devam ediyor. Daha kritik durumdaysa hastanede, daha iyi durumdaysa tedavileri evlerinde devam ediyor. İl Sağlık Müdürümüz tüm hastalarımıza yetişebildiğimizi, herhangi bir sıkıntı yaşamadığımızı bildirdi. Pozitif hastalarımızı da Kredi Yurtlar Kurumu'nda (KYK) bakmaya devam ediyoruz. İl olarak herhangi bir sıkıntımız yok. Ama tabi amacımız sayıları kontrol altında tutabilmek ve yükselmesini engellemektir. Bunun için zaten bakanlığımızın aldığı tedbirler başladı. Sokağa çıkma kısıtlamaları ve önlemler arttırıldı. İnşallah alınan bu tedbirlerle ve kısıtlamalarla birlikte vaka sayılarımız azalacaktır.
Keşan'da 18 yatak kapasite artışı oldu. Geçtiğimiz günlerde Keşan devlet hastanemizi ziyaret ettik. Yoğun bakım ünitesine baktık. Edirne'de de daha önce bazı bölümleri pandemi servisine çevirdiğimizi anlatmışlardı. Şuan yoğun bakımlarda sıkıntımız olmadığını çok net ifade edebiliriz.
Son günlerde sınır kapılarının kapanıp kapanmayacağının merak edildiğini ve son durumun ne olduğu ile ilgili sorulara da yanıt veren AK Parti İl Başkanı Belgin İba,  Şuan sınır kapılarının kapanması söz konusu değil. Bizim hastalarımızın artma sebebi sadece gelen ziyaretçilere bağlı değil. Sadece Edirne'de artmadı tüm Türkiye genelinde bir artış söz konusu oldu. Bu yüzden bu artışın sebebinin sınır il olmamız olduğunu düşünmüyorum. Dün, Edirne Valimiz Ekrem Canalp bey ile bu konuyla ilgili 3 saatlik bir toplantı yaptık. Tüm verileri aldık ve değerlendirdik. Tüm illerde artış var. O yüzden bu artış sınır kapılarına bağlı değildir. Cuma pazarımız Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapatıldı. Hafta sonu yasakları da başlıyor. Bu tedbirlerle gelen sayısı da düşecektir. Sınır ili olmamızdan kaynaklı bir artış yok.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA