EDİRNE ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİR SEÇİLDİ

EDİRNE ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİR SEÇİLDİ

EDİRNE ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİR SEÇİLDİ

EDİRNE ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİR SEÇİLDİ
28 Temmuz 2020 - 23:25

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından 192 üniversitede öğrenim gören 39 bin 386 öğrenciyle yapılan araştırmada Edirne, Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri sıralamasında 6. sırada yer aldı.
ÜniAr tarafından 2018 yılında yapılan araştırmada Edirne 8’inci sırada, 2019 yılında yapılan araştırmada ise 9’uncu sırada yer almıştı. Bu yıl yapılan araştırmada ise 6’ncı sırada yer aldı.
Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’ndan yapılan açıklamada, En yüksek ve ciddi memnuniyetsizliğin yaşandığı şehirler sırasıyla Aksaray, Ağrı, Afyonkarahisar, Iğdır, Bitlis, Yozgat, Bayburt, Muş, Kilis, Bingöl, Şırnak ve Hakkari'dir . Bu şehirler gereken duyarlığa sahip değildir.
Üniversite öğrencilerinin en yüksek memnuniyet duyduğu şehirler sırasıyla Eskişehir, Ankara, Antalya, Çanakkale, İstanbul, Edirne, Aydın ve Tekirdağ’dır.
Üniversite şehri olmak sadece üniversite yönetimlerine bırakılmamalıdır. Belediye başkanları, valiler ve şehirlerin kurumsal paydaşları konuya ilişkin stratejiler belirlemelidir. Şehir, şehrin yaşantısı ve kültürü üniversitenin başarısında ve üniversitenin üniversite olarak adlandırılmasında vazgeçilmez bir unsurdur.”denildi.
Öğrenci dostu şehir olarak 1’nci sırada Eskişehir yer aldı. Ankara 2’nci sırada, Antalya 3’üncü sırada, Çanakkale 4’üncü sırada, İstanbul-Asya 5’inci sırada, Edirne 6’ncı sırada yer aldı.
 
HABER: İPEK HATİPOĞULLARI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER...