EDİRNE’YE YENİ MÜZE MÜJDESİ

EDİRNE’YE YENİ MÜZE MÜJDESİ

EDİRNE’YE YENİ MÜZE MÜJDESİ

EDİRNE’YE YENİ MÜZE MÜJDESİ
30 Aralık 2021 - 23:48

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Edirne’ye kalıcı turistin gelmesini sağlamak amacıyla Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da katılımıyla Edirne Valiliği’nde toplantı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Başkan Gürkan’da,  Edirne’ye yeni müzeler müjdesi verdi.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Edirne’deki tarihi yerleri kültür ve sanatla taçlandıracaklarını söyledi. Balkan Tarihi Müzesini de kültür ve sanatın merkezi haline getireceklerini ifade eden Ersoy, “Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın da katılımıyla Edirne Valiliği’nde sabah toplantı yaptık. Turizm planlamasıyla kalıcı turistin Edirne’ye gelmesini istiyoruz.”açıklamasında bulundu.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da, Balkan Tarihi Müzesinin (Hıdırlık tabyasının) hem Edirne tarihinde hem de Osmanlı tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Başkan Gürkan, “Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapan Edirne’miz bütün dünya tarihindeki yerini çok seçkin bir şekilde almış bir kent.  Edirne’nin hem Türkiye’de hem de Dünya’da tanıtılması için çok önemli olacak. Açacağımız oyuncak müzesi, göç müzesi, Kırkpınar müzesi ve Şehit Ressam Hasan Rıza müzesi de şehrimizde turistik sayısını artıracaktır. İlimize gelen yabancı turistlerin konaklama günlerinin artırılması hem de müze ziyaretleri konusunda ivedilikle bir çalışma hazırlayacağız.” ŞENER URFA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ