EDİRNELİ ŞEHİT ÇİFTİMİZİN KANI YERDE...

EDİRNELİ ŞEHİT ÇİFTİMİZİN KANI YERDE KALMADI

EDİRNELİ ŞEHİT ÇİFTİMİZİN KANI YERDE KALMADI

EDİRNELİ ŞEHİT ÇİFTİMİZİN KANI YERDE KALMADI
29 Temmuz 2020 - 00:00
Reklam

Edirneli komiser Cem Kerman ve öğretmen eşi Dilay Turan Kerman’ın, Tunceli'de 9 yıl önce kalleş saldırıda şehit olmalarına neden olan ve 1 milyon TL ödülle terörden arananlar listesindeki turuncu kategoride yer alan PKK’lı hain öldürüldü.
İçişleri Bakanlığı, 24 Haziran’da Tunceli Ovacık’ta jandarma ekiplerince etkisiz hale getirilen PKK’lı hainlerden birinin; 1 milyon TL ödülle terörden arananlar listesindeki turuncu kategoride yer alan Savaş Fırat kod adlı Yahya Atmaca olduğunu duyurdu.
Teröristin, 2011’de Tunceli’deki bir halı sahada polislere yönelik düzenlenen saldırının yanı sıra birçok eylemin sorumlusu olduğu bildirildi. Tunceli’de 9 yıl önce PKK’lı teröristler halı sahada futbol oynayan polislere uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiş, futbol oynayan polislerden komiser Cem Kerman ve kendisini izleyen öğretmen eşi Dilay Turan Kerman şehit olmuştu. Saldırıda 3’ü ağır 8 polis memuru yaralanırken, çıkan çatışmada 1 PKK’lı terörist de ölü olarak ele geçirilmişti.
Edirneli şehitlerimiz 19 Eylül 2010’da evlenmişler ve o günden beri hep yan yanaydılar. Genç öğretmen Dilay, tayininin daha kolay çıkabilmesi için Tunceli’yi tercih ettiğinde polis eşi de hiç düşünmeden tayinini Sakarya’dan Tunceli’ye istedi. İkisi de mesleklerinin yanında spora gönül vermişlerdi. Lisanslı sporcuydular. Ve hain saldırı onları spor sahasında yakaladı. Evlilik yıl dönümlerine 15 gün kala hain saldırı sonucu şehit oldular. Kalleş saldırıda şehit olan komiser Cem Kerman Edirne'de, eşi şehit öğretmen Dilay Turan Kerman ise Ankara'da toprağa verildi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“HEYECAN VE MUTLULUK İÇERİSİNDEYİZ”
“HEYECAN VE MUTLULUK İÇERİSİNDEYİZ”
OLASI FELAKETİN ÖNÜNE GEÇİLDİ
OLASI FELAKETİN ÖNÜNE GEÇİLDİ