EDİRNELİ ÜYELER NEFES KREDİSİ NASIL ALACAK?...

EDİRNELİ ÜYELER NEFES KREDİSİ NASIL ALACAK? DETAYLAR AÇIKLANDI

EDİRNELİ ÜYELER NEFES KREDİSİ NASIL ALACAK? DETAYLAR AÇIKLANDI

EDİRNELİ ÜYELER NEFES KREDİSİ NASIL ALACAK? DETAYLAR AÇIKLANDI
29 Nisan 2020 - 07:44
Reklam

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi “TOBB Nefes Kredisi” tekrar başladı. TOBB’un öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi için imzalar TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş tarafından atıldı. ​
TOBB ve 365 oda borsanın tüm kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Nefes Kredisi’nde 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak. Ödemeler yıllık %7,5 faiz ile 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacak. Kredi’de üst limit illere göre 50 bin ila 100 bin TL arasında değişiyor.
TOBB Nefes Kredisi 2020 projesinin 6,25 milyar TL’lik bir kredi hacmine ulaşması bekleniyor. TOBB Nefes Kredisine Denizbank aracılık edecek, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacak.
Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk; “Nefes Kredisi” projesine Edirne Ticaret Borsası olarak yeniden destek veriyoruz. TOBB tarafından Türkiye genelindeki her oda ve borsaya belirli bir miktarda kaynak tahsisi gerçekleştirildi. Ancak Borsa olarak daha fazla üyemizin krediye ulaşması için TOBB tarafından sağlanan kaynağa ilave olarak 1 Milyon TL ek kaynak sağlama kararı aldık. Bu sayede üyelerimize toplamda 10 Milyon TL ilave kredi limiti tahsis edilecek. İhtiyaç olması halinde Borsamız tarafından sağlanan ek kaynağın artırılması da söz konusu olacaktır. Üyelerimizden aldığımız gücü, yine üyelerimiz için kullanmaktan memnuniyet duyuyoruz. Projenin ülkemize ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi.
NEFES KREDİSİ NASIL ALINACAK?
27 Nisan Pazartesi günü itibariyle; TOBB’a bağlı oda ve borsalara üye olan cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmeler, üye oldukları oda ve borsalardan faaliyet belgesi alarak, koşulsuz şartsız, Denizbank üzerinden krediye başvurabilecek. 
FAALİYET BELGESİ İÇİN BORSAYA GİTMEK GEREKLİ Mİ?
Edirne Ticaret Borsası üyelerinin "Faaliyet Belgesi" almak üzere Borsaya gitmelerine gerek olmayacak. Belge talebinin 0284 226 85 00 no.lu telefona0284 226 85 01 no.lu faksa veya etb@etb.org.tr e-posta adresine iletilmesi sonrasında, herhangi bir ücret talep edilmeksizin hazırlanarak üye tarafından belirtilen Denizbank Şubesine iletilecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ