EĞİTİMDE 3 SORUN

EĞİTİMDE 3 SORUN

EĞİTİMDE 3 SORUN

EĞİTİMDE 3 SORUN
27 Ocak 2021 - 01:24

Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar, Edirne’de eğitim ve öğretim ile ilgili cevap bekleyen 3 konuya dikkat çekti.
Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi, “1-Edirne’de uzaktan eğitime katılamayan, tablet bilgisayar ihtiyacı olan öğrencilerin aylar öncesinden belirlenmesine rağmen, uzaktan eğitim sürecinde MEB tarafından dağıtılması planlanan tabletler 1.dönemin son haftasına kadar neden dağıtılmamıştır? Son hafta bazı okullarda dağıtıldığı haberleri gelmiş olsa da bu sayının neden çok az olduğu, ihtiyaç belirlenen öğrencilerin birçoğuna neden ulaşmadığı, dağıtılan az sayıda tabletin kime, neye, hangi okula göre belirlendiğinin objektif bir şekilde kamuoyuna açıklamasının yapılmadığı soruları cevap beklemektedir.
2-Okullarda İşkur’dan alınıp uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte başka kurumlara verilen temizlik personelleri okullara ne zaman dönecektir? MEB’in planına göre okulların yüz yüze açılmasına az bir süre kalmıştır. Hatta destekleme ve yetiştirme kursları için 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren açılabilir izni MEB tarafından resmî yazıyla duyurulmuştur. Devlet okullarında İşkur’dan alınan temizlik personelleri başka kurumlarda olduğu için 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren okul kurslarının açılabilmesi izni yine dershanelere, özel okullara avantaj sağlamış, devlet okullarında okuyan öğrenciler okullarının temizlik açısından hazır olmaması sebebiyle yine mağdur olmuştur.
3-Okullarda öğretmenler arasında iletişim ve bilgilendirme amaçlı kullanılan WhatsApp uygulamasından çıkıp BİP uygulamasına geçilmesi hazırlığı hangi gerekçeye dayanmaktadır? İl Milli Eğitim, okul idarecilerine iletişim ve bilgilendirme amaçlı kullanılan uygulamalarda BİP’in daha güvenli olduğu konusunda somut ve inandırıcı veriler sunması gerekmez midir? Mutlaka bir uygulama yüklenecekse daha güvenli olan ve emrivaki değil de öğretmenlere de sorularak ortak bir uygulamaya geçilmesine karar verilmesi doğru değil midir? Sonuç olarak BİP uygulamasına geçilmesi konusu kişisel bir tercih olduğu için bir zorlama olamaz, herkes kendi karar verebilir. Devletin resmî iletişim kanalı resmi yazılardır veya MEBBİS siteminde kayıtlı kişisel e-posta ile de bilgilendirme yapılabilir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE