EĞİTİMİN ÖNCÜSÜ EDİRNE’DE
Reklam
Reklam
Reklam

EĞİTİMİN ÖNCÜSÜ EDİRNE’DE

EĞİTİMİN ÖNCÜSÜ EDİRNE’DE

EĞİTİMİN ÖNCÜSÜ EDİRNE’DE
30 Ekim 2018 - 02:47

Türkiye'nin okul öncesi eğitiminde lider markası Küçük Şeyler Anaokulları Edirne’deki açılışına okulun Kurucusu, Psikolog, Yazar ve TV Programcısı Prof. Dr. Üstün Dökmen’in katılımıyla görkemli bir şekilde açıldı.

Açılış törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Prof.Küçük Şeyler Anaokulları Dr. Üstün Dökmen yer aldığı törende Dökmen, katılımcılara mini konferans verdi.

Açılış konuşmalarını yapan okul müdürü Taylan Kızılyaprak, “Hayalleri olan insanların kurmuş olduğu bir okul, hayalleri olan öğretmenlerin çalıştığı bir kurum, hayalleri olan velilerin çocuklarını teslim ettiği bir okul. Şimdi yük bizde, o minicik yüreklere hayalleri koyma zamanı.” Dedi.

Hayatın hep küçük bir şey ile başladığını belirten Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt da, “Okul öncesi eğitimin zorunlu hale gelmesi söz konusu. Gelmesi de gerekiyor. Çünkü çocuklarımız burada beyin egzersizi yapıyor, hayata ilk adımlarını atıyorlar. Bu tür anaokullarının olması eğitimde kaliteyi arttırır. İçeride bir tane çınar ağacı gördüm. Bu çınar ağacı 20 sene sonra ancak kalınlaşacakmış ve çevresi de ona göre düzenlenmiş. Bende dedim ki bu çınar ağacı, bu küçük çocukların cıvıltısını duyduğu zaman 20 yıla kalmaz, 3-5 yıla kalınlaşır.” dedi.

Kendisinin de bir öğretmen olduğunu hatırlatan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da, “Bu gün Edirne’de Cumhuriyet’in yıl dönümü dışında iki önemli olay var. Bir tanesi Küçük Şeyler Anaokulu’nun açılışı. Burasının Edirne’ye, çocuklarımıza önemli katkı sağlayacağına inancımız tam. Diğer tarafta da belediyemizin yaptığı ve bu gün saat 15:00’de açılışını yapacağımız Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi.

Edirne’yi temsilen milletvekili olarak görev yaptığı yıllarda okul öncesi eğitimi zorunlu hale getirmek için çalışmaları olduğunu belirten Gürkan, “Maalesef o yıllarda okul öncesi eğitimi zorunlu hale getiremedik. Bu gün, 7 yıl sonra o hatadan geri dönülecek olmasını bir eğitimci sıfatıyla memnuniyet ile karşılıyorum.” açıklamasında bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından Küçük Şeyler Anaokulu Yönetim Kurulu Başkanı Prof Dr. Üstün Dökmen de, konferans konuşmasını yaptı. Küçük Şeylerde güçlü olan, ayakları üstünde duran çocuklar yetiştirmek istediğini aktaran Dökmen, “Bağlı olan, bağımlı olmayan çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Çocuklarımız anne babalarına bağlı olmalı ama bağımlı olmamalı. Çocuklarımız devletine, bayrağına, milletine bağlı olmalı ama bağımlı olmamalı. Hem bağımlı olmak hem müstakil olmak mümkündür.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!