EL SANATLARI FUARI SONA ERDİ

EL SANATLARI FUARI SONA ERDİ

EL SANATLARI FUARI SONA ERDİ

EL SANATLARI FUARI SONA ERDİ
17 Eylül 2020 - 08:50

Trakya Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği ile Bulgaristan Haskova Bölgesel Sosyal ve ekonomik kalkınma derneği ile birlikte gerçekleştirilen Avrupa Birliği projesi kapsamında iki bölge arasındaki el sanatları ve antika eşyaların fuarlarda tanıtılarak bölge turizmine katkı sağlamak amacı ile açılan fuarda el sanatı hediyelik eşyalar yoğun ilgi gördü.
Gerçekleştirilen fuarın Edirne turizmi için çok verimli yoğun geçtiğini açıklayan Etkinlik Organizatörü Neslihan Çakır; “amacımız Edirne’ye dair biraz turistik ürünler, hediyelik ürünler ön plana çıkartmak ve belki koleksiyonlar yaratmak. Bu anlamda Edirne’de üretim çok fazla var. Fakat pazarlama konusunda sıkıntılar var. Bunları da önümüzde ki günlerde beş gün sürecek bir eğitimle tamamlamayı planlıyoruz, projenin bir aktivitesi olarak” dedi.
El sanatları fuarını değerlendiren Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bacıoğlu; “Edirne’de el sanatlarının bir arada olduğu sergi ve pazarlama boyutu ile dikkat çekti güzel bir etkinlik olarak altını çizebiliriz. Bu el sanatları Edirne ekonomisine de ilerleyen dönemde çok büyük katkısı olacağını düşünüyoruz, Edirne turizminin gelişmesine faydası olacak. İlerleyen dönemde bir çok üründen hediyelik eşya üreteceğiz. Bir çok el sanatını turistik bir öğe olarak sunulması için çaba içinde olacaklar” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘EDİRNE İŞİ’ SERGİLENMEYE BAŞLANDI
‘EDİRNE İŞİ’ SERGİLENMEYE BAŞLANDI
PTT 180 YAŞINDA
PTT 180 YAŞINDA