ENGELLİLER SESLENDİ; PANDEMİ ENGELLENMENİN NE...

ENGELLİLER SESLENDİ; PANDEMİ ENGELLENMENİN NE OLDUĞUNU ANLATTI

ENGELLİLER SESLENDİ; PANDEMİ ENGELLENMENİN NE OLDUĞUNU ANLATTI

ENGELLİLER SESLENDİ; PANDEMİ ENGELLENMENİN NE OLDUĞUNU ANLATTI
03 Aralık 2020 - 00:00
Reklam

Edirne Engelli Gönüllüleri Derneği Başkanı Serpil Erkenciler,  “pandemi döneminde hepimizin hayatını etkileyen yasaklar engellenmenin ne demek olduğunu anlamanızı sağladı. Hepiniz isyan bayraklarını çektiniz. Ruhsal bunalımlara girdiniz, asosyalleştiniz.”açıklamasında bulundu.
3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Edirne Engelli Gönüllüleri Derneği Başkanı Serpil Erkenciler,  bugünün engelli haklarının ve çıkan kanunların işlevsel hale gelebilmesi çabasını verdikleri 365 günden sadece bir günü olduğunu ifade etti. Erkenciler, “Sosyal devlet anlayışı içinde yaşam haklarımızın korunması, fırsat eşitliği verilmesi, kamusal ve sosyal hayatın içinde var olabilmemizin de tek yolu bakış açısının değişmesinden geçmektedir. Her gün ağırlaşan sorunlara çözüm üretmekten, var olan haklarımızı korumaya çalışmaktan yorulduk. Bizler anayasal ve uluslararası haklarımızı istiyoruz.
  Covid19 pandemi döneminde hepimizin hayatını etkileyen yasaklar engellenmenin ne demek olduğunu anlamanızı sağladı. Hepiniz isyan bayraklarını çektiniz. Ruhsal bunalımlara girdiniz, asosyalleştiniz. Engelli engelsiz fark etmeksizin birbirimize daha saygılı olmamız gereken zamanlardayız. Engellileri sevin, ilgi gösterin, yardım edin den ziyade hayatımızı kolaylaştırmak için yapılan çalışmalara kayıtsız kalmayıp saygı gösterirseniz inanın bizlerinde spora, eğitime, sanata, iş hayatına, hayatın tüm alanlarına katabilecek becerilerimiz var. Asıl olan adımlarımızın biçimi değil o adımları atarken gösterdiğimiz azimdir.”açıklamasında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OSMANLI MİRASINA COĞRAFİ İŞARET
OSMANLI MİRASINA COĞRAFİ İŞARET
KUMAR SEVDASI PAHALIYA PATLADI
KUMAR SEVDASI PAHALIYA PATLADI