ESNAF SEVİNÇLİ, VATANDAŞ ÖFKELİ KARAR İSE...

ESNAF SEVİNÇLİ, VATANDAŞ ÖFKELİ KARAR İSE MUALLAK

ESNAF SEVİNÇLİ, VATANDAŞ ÖFKELİ KARAR İSE MUALLAK

ESNAF SEVİNÇLİ, VATANDAŞ ÖFKELİ KARAR İSE MUALLAK
30 Haziran 2020 - 23:57
Reklam

Yunanistan, Türkiye ile koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan sınır kapılarını bugün itibariyle açtı. Edirne esnafı alışverişe gelecek Yunanistan vatandaşlarının Edirne ekonomisine can suyu olacağını belirterek sevindiklerini açıklarken, Edirneli vatandaşlarda korona virüs endişesiyle zor günler geçirdiklerini ve riskin devam ettiğini belirterek sitem ettiler.
Yunanistan, Pazarkule hudut kapısını Avrupa’ya geçmek isteyen sığınmacıları engellemek için 28 Şubat’ta kapatmıştı. İpsala hudut kapısı ise martta koronavirüs nedeniyle faaliyetini durdurmuştu. Yunanistan, Türkiye ile koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan sınır kapılarını bugün itibariyle açtı.
Yurt dışından gelen turistlerin Edirne ekonomisini biraz canlandıracağını umut ettiklerini ifade eden Alipaşa Çarşı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış;“sınır kentlerinin kaderi sınırdaki komşularla beraber ekonomisini devam ettiriyor.  Pandemi süresince kapılarımızı biz de kapattık onlar da kapattı. Yunanistan’ın kapılarını açacak olması, bizim de ekonomimizi biraz olsun canlandıracak. Bizim nasıl ekonomide onların gelmesini bekliyorsak, onlar da bizim gelmemizi bekliyor. Zaten aldığımız duyumlara göre oradaki esnaflar da kapıların açılmasını Türklerin gelmesini beklediklerini belirtmişler. Pandemi sürecinde Edirne ekonomisi için de bir can suyu olacaktır. İnşallah önümüzdeki günlerde Bulgaristan kapısı da açılır.”dedi.
Yunanistan, Türkiye ile koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan sınır kapılarını açacağını açıklamasıyla birlikte gazetemizin sosyal medya hesaplarından paylaştığımız haber çok sayıda yorum ve etkileşim aldı.
İşte o yorumlardan bazıları;
Tolga C. “O zaman tekrardan sığınmacıları Yunanista’na salalım böylece Yunanistan kapıları kapatır virüsten korunmuş oluruz”
Ayşe C. “Kapıları açmasalar ne olur Edirne’de hastalık artıyor onlarda gelsinler tam olur”
Neziye A. “Kapıları açsınlar Edirne’de korana bitmedi onlarda gelirse dağa çok artar”
Perihan A. “Açın açın sonrada vakalar çoğalsın bizler dışarı çıkamıyoruz onlar serbest”
Avrupa Birliği, seyahat edilebilecek ülkelerin listesini açıkladı. Cezayir, Avusturalya, Kanada, Gürcistan, Japonya, Karadağ, Ruanda, Fas, Yeni Zelanda, Sırbistan, Güney Kore, Tayland, Tunus, Uruguay ve Çin'in yer aldığı listede, Türkiye yer almadı. AB üyesi Yunanistan’ın tavrı merak konusu oldu.
HABER: YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ