FESTİVAL ALANININ YERİ DEĞİŞTİ

FESTİVAL ALANININ YERİ DEĞİŞTİ

FESTİVAL ALANININ YERİ DEĞİŞTİ

FESTİVAL ALANININ YERİ DEĞİŞTİ
16 Temmuz 2019 - 04:26

MERT SOYLU
19 yıldır aralıksız yapılan İpsala Çeltik Festivali ve Tarım Fuarı için, İpsala Belediye Meclisi önemli bir karar verdi.
İpsala Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısında görüşülen maddelerden biri olan ‘festival alanın çarşı merkeze’ taşınması İYİ Parti, CHP ve AK Partili meclis üyelerinin kararıyla alınmasıyla beraber çarşı esnafının yüzü gülmüş oldu.
İpsala Belediyesi eski başkanı Mehmet Kerman’ın döneminde çarşı merkezden alınarak çarşıya daha uzak bölgeye taşınan festival alanı esnafların festival zamanı iş yapamaması nedeniyle tepkiler hakimdi. Gerçekleşen 31 Mart Yerel Seçimleriyle beraber belediye başkanı seçilen Abdullah Naci Ünsal, festivalin yapılacağı yeri tekrar çarşı merkeze taşınmasını belediye meclisinde oy birliğiyle karara bağladı. İpsala Çeltik (Pirinç) Festivali ve Tarım Fuarı’nın bu yıl 20’ncisi yapılacak. Her yıl yapılan festival büyük ilgi görüyor.
KOMİSYON KURULDU
Bu yıl 20’ncisi yapılacak olan İpsala Çeltik (Pirinç) Festivali ve Tarım Fuarı için, meclis üyelerinden Şebnem Çelik, Mediha Saygılı, Gürel Kale, Menderes Şenkol ve Nuri Kavakkorulu’dan oluşan bir komisyon seçildi. Komisyonun değerlendirmeleri sonucunda Ağustos ayı meclisinde festival ve fuar ile ilgili halkın esnafın görüş ve talepleri değerlendirilerek meclise raporlanacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU