FESTİVALLE İLGİLİ İDDİALARIN ARDI ARKASI...

FESTİVALLE İLGİLİ İDDİALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

FESTİVALLE İLGİLİ İDDİALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

FESTİVALLE İLGİLİ İDDİALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR
24 Kasım 2021 - 10:41

 
Edirne’nin tarihinde ve kültüründe geniş yer kapsayan peynir ve süpürge için bırakın festival düzenlemeyi, çok fazla tanıtıcı etkinliklere dahi imza atmayan Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğünün bu hafta sonu gerçekleştireceği Edirne Kahve ve Çikolata Festivali’yle ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor.
Edirne’nin tarihini ve kültürünü temsil etmeyen bu festivalin Edirne adı altında gerçekleştirilecek olması kaygıları beraberinde getiriyor. Cumhurbaşkanlığı tasarruf genelgesinde kamu harcamalarına kısıtlama getirilmesine rağmen yapılacak olan festivalle ilgili ihale sürecine dair hiçbir açıklama yapılmaması akıllarda soru işareti bırakıyor.
Festivale ne kadar bütçe ayrıldığının açıklanmaması, giderlerin hangi kurum tarafından karşılanacağının açıklanmaması ve yapılan ihaleyi kimlerin kazandığının açıklanmaması bu soru işaretlerini çoğaltıyor. Festivale katılacak firmalar ile ilgili ne gibi anlaşma yapıldığının da adeta sır gibi tutuluyor olmasına anlam verilemiyor.
“Edirne’nin kültüründe yer edinen peynir ve süpürge gibi örnekleri çoğaltılabilecek ürünlerle festival düzenlense, festival bittikten sonra da kent esnafı faydalanmaya devam edecek, ancak Kahve ve Çikolata Festivali bittiğinde bu festivalden kimler faydalanacak” diyen vatandaşlar, festival hakkında şeffaflık beklediklerini ifade ediyor.
Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün basın görevlileri tarafından dün yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi, “Edirne Valiliği himayelerinde ve Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinatörlüğünde, 27-28 Kasım 2021 tarihinde düzenlenecek olan Edirne Kahve ve Çikolata Festivali davetiye dağıtımı ve basını bilgilendirme programı 24 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 12:30 da Saraçlar Caddesinde yapılacaktır.” HABER MERKEZİ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI