FON KURULMASI GEREKLİYDİ

FON KURULMASI GEREKLİYDİ

FON KURULMASI GEREKLİYDİ

FON KURULMASI GEREKLİYDİ
18 Temmuz 2019 - 04:36

MERT SOYLU
Türkiye turizminde yeni dönem başladı. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Resmi Gazete’de yayınlanarak resmen kuruldu. Turizm Ajansı, konaklama tesislerinin yıllık cirosu üzerinden binde 7,5 pay alacak.
Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta, “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın kurulması Edirne’ye faydalı olacaktır. Birliğimiz olarak böyle bir fonun kurulmasını destekliyoruz”dedi.
 GEREKLİ BİR FON
Turizm açısından önemli bir fon olarak faaliyete geçen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, hakkında konuşan Balta,  “Birliğimiz olarak böyle bir fonun kurulmasın destekliyoruz.  Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, gerekli bir fondur. Ancak daha sonra planda olmayan planda olmayan değişiklikler yapıldı. Oran önce yüzde 1 olarak düşünüldü ama sonra birliklerle bu oran düşürüldü” dedi.
PAY YÜKSEK AMA TURİZMİN TANITILMASI GEREKİYOR
Konaklama ücretlerinden yıllık ciro üzerinden binde 7,5 pay alınacak olmasına karşı turizm tanıtımına büyük fayda sağlayacağını ifade eden Balta, “Payın yüksek olmasına rağmen turizmin tanıtımı yapılması gerekiyor. Edirne’nin turizm açısından tanıtımının yapılması gerekiyor. Edirne’nin tanıtım bütçesi oluşamaması ve merkezi yönetim tarafından böyle adımların atılmasına sebep oluyor. Keşke böyle fonları yerel yönetimlerin oluşturacağı bir mekanizma olsaydı da bizde bu fona destek verseydik. Merkezi yönetimlere paramız gitmeseydi ama maalesef böyle bir planlama geldi. Zaten böyle bir planlama bütün dünyada var. Bizim ülkemizde de kurulmuş oldu” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER...