GAYTANCIOĞLU, “İSTİFAMIZ İSTENİYOR”

GAYTANCIOĞLU, “İSTİFAMIZ İSTENİYOR”

GAYTANCIOĞLU, “İSTİFAMIZ İSTENİYOR”

GAYTANCIOĞLU, “İSTİFAMIZ İSTENİYOR”
03 Ekim 2019 - 04:35

Muhalefet partilerinin özelleştirilmesine sert tepki gösterdiği şeker fabrikalarının 2019-2020 dönemi için açılışlarına AKP'lilerle birlikte katılması tepki çekti. Tepkilerin ardından CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu açıklamalarda bulundu.
Geçtiğimiz günlerde Babaeski’de Alpullu Beldesinde, özelleştirilen Alpullu Şeker Fabrikası’nın 2019-2020 dönemi kampanya açılışı, gerçekleştirildi. Düzenlenen açılışta, AK Parti Kırklareli Milletvekili Salahattin Minsolmaz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar da yer aldı.
Gaytancıoğlu, katılım sağladıklarından dolayı eleştirildiklerini hatta istifalarının istendiğini belirten bir açıklamada bulunarak eleştirilere cevap verdi. Katılım sağladıkları açılıştan sonra eleştirildiklerinin ve ciddi anlamda karalandıklarını vurgulayan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Alpullu Şeker Fabrikasının kampanya açılışına gittiğimiz için ben ve Kırklareli milletvekili arkadaşım Turabi Kayan son birkaç gündür eleştiriliyoruz. Buna eleştiri demek hafif kalır, ciddi anlamda karalanıyoruz, hatta istifamız isteniyor. Bu eleştirenlerin tamamına yakın bir kısmı CHP olarak özelleştirmeye karşı çıktığımız ve ‘Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz’ diye düzenlediğimiz sürekli eylemlerde yoktular. Hatta 50 milyon dolara yandaşlara devredilen Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesini bile eleştirdiklerini görmedim. Ama iş karalamaya varınca başka. Kimse benim CHP'liliğimi sorgulamasın. CHP'li doğdum, CHP'li öleceğim. Ben Terzi İsmetin oğluyum, birilerinin adamı olmadım, sadece çalışmak ve üretmek için siyasete girdim. Belki fabrika açılışına katılmasaydık daha iyi olurdu. O zaman kimse bizi eleştirmezdi. Ancak orada çiftçinin şekerpancarı işleniyor ve en azından fabrika NBŞ'den değil, şekerpancarından şeker üretiyor. Biz bölgemizdeki pancar üreticimizin bundan sonrada haklarını aramaya devam edeceğimizi ve pancar üreticilerimizin sahipsiz olmadıklarını belirtmek için oradaydık. Çok uzatmak istemiyorum, şeker fabrikalarının, Tekelin, Et Balık Kurumunun, Süt Endüstrisi Kurumunun ve diğer KİT'lerin devletçe işletilmesi gerektiğini her ortamda savundum, yine savunacağım.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER...