GRAM ALTIN 597 LİRA OLDU

GRAM ALTIN 597 LİRA OLDU

GRAM ALTIN 597 LİRA OLDU

GRAM ALTIN 597 LİRA OLDU
12 Kasım 2021 - 00:25

Altın gramı her geçen gün rekor kırmaya devam ediyor. 597 liraya yükselen altının gramı 18 Kasım’da gerçekleşecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantıları sonrası faizin düşmesi olasılığında daha da yükselebileceğini öngören Kuyumcu Zeki Kalkan, altının kısa vadede 610 TL, 620 TL’ye çıkması olası olduğunu ifade ederek,gram altın 597 liraya yükselince çeyrek altın 985 lira olduğunu ve asgari ücretle ancak 2 buçuk çeyrek altın satın alınabiliyor”diye ifade etti.


Her gün değişen altın fiyatlarını değerlendiren Kuyumcu Zeki Kalkan; “Gram altın an itibari ile 597 TL ile tarihi rekorunu kırmış oldu. Amerika’daki enflasyon verilerinin yüzde 6’alra çıkması ile beraber, dış piyasalarda altına bir yönelim olduğunu düşünüyorum. Ons fiyatı bin 750 dolardan bin 850 dolara kadar geldi, iç piyasamızda da 10 liraya yaklaşan doların bunu desteklemesi ile beraber altın fiyatları biraz yükselmiş oldu. Öngörümüz altının kısa vadede 610 TL, 620 TL’ye çıkması. 18 Kasım’da gerçekleşecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantıları sonrası faizin düşmesi olası. Eğer düşerse dolar fiyatlarında biraz daha yükseliş olur, dolar fiyatları yükseldiği zaman da tabiki altına sirayet edecektir.” dedi.
Zeki Kalkan ayrıca, “Çeyrek altın şuan 985 TL’den satılıyor, bir asgari ücretli şuanda maaşıyla hemen hemen 2 buçuk çeyrek altın satın alabiliyor.” ifadelerini kullandı.Haber: Canan KAYA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BADMİNTON MÜSABAKALARI DÜZENLENDİ
BADMİNTON MÜSABAKALARI DÜZENLENDİ
KIZILAY'DAN YANGINDA EVİ HASAR GÖREN AİLELERE YARDIM
KIZILAY'DAN YANGINDA EVİ HASAR GÖREN AİLELERE YARDIM