GÜREŞLER KIRAN KIRANA OLACAK

GÜREŞLER KIRAN KIRANA OLACAK

GÜREŞLER KIRAN KIRANA OLACAK

GÜREŞLER KIRAN KIRANA OLACAK
02 Temmuz 2019 - 04:00
Reklam

Kırkpınar Yağlı Güreş başpehlivanlarından Ali Gürbüz, bu sene çok sağlam güreşçilerin olduğunu belirterek, “altın kemeri almak isteyen çok başpehlivanlar var. Güzel ve kıran kırana güreşler olacaktır. Bu güreşlerin, bu savaşın sonunda galip çıkmak istiyorum." açıklamasında bulundu.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin 650, 651 ve 652'ncisinde başpehlivan olan ancak son verdiği numunelerin dopingli çıkması nedeniyle altın kemeri iade eden ve 2013 yılındaki başpehlivanlık unvanını kaybeden Ali Gürbüz, altın kemerin sahip olmayı istiyor.
Kırkpınar'a çok az bir süre kaldığını anımsatan Gürbüz, Kırkpınar'da yeniden başpehlivan olmayı hedeflediğini ifade etti.
Bu yılki güreşlere çok iyi hazırlandığını vurgulayan Gürbüz, "Katıldığımız birçok güreş müsabakalarında Kırkpınar'a hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. İnşallah bu sene Kırkpınar'da başpehlivan olmak hedefim. Çok iyi hazırlandım ve kendimi de çok iyi hissediyorum, durumum çok iyi. Bir kaza bela olmaz ise bu sene Kırkpınar'dan altın kemerle dönmek hedefim. Altın kemeri kazandığımda rahmetli babama hediye etmek isterim." diye konuştu.
Kış döneminde ağırlık, koşu ve kondisyon gibi çalışmalar yaptığını şu anda ise yağlı antrenmanlara daha çok ağırlık verdiğini aktaran Gürbüz, şöyle devam etti: "Form koşularıyla beraber antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Kırkpınar'da her zaman güzel güreşler olur. Bu sene de çok sağlam güreşçiler, altın kemeri almak isteyen çok başpehlivanlar var. Güzel ve kıran kırana güreşler olacaktır. Bu güreşlerin, bu savaşın sonunda galip çıkmak istiyorum."
"KIRKPINAR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"
Kırkpınar'ı yağlı güreşin olimpiyatı olarak nitelendiren Gürbüz, "Kırkpınar bizim için çok önemli. Bir sene boyunca Kırkpınar'a çalışıyoruz. Kırkpınar dünyanın en eski spor organizasyonu ve orada başpehlivan olan kişi o yılın Türkiye başpehlivanı oluyor. O yüzden Kırkpınar'ın yeri yağlı güreşte başpehlivanlar için çok ayrıdır." ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...