GÜREŞLERİN SEYİRCİSİZ OLMA ŞANSI YOK

GÜREŞLERİN SEYİRCİSİZ OLMA ŞANSI YOK

GÜREŞLERİN SEYİRCİSİZ OLMA ŞANSI YOK

GÜREŞLERİN SEYİRCİSİZ OLMA ŞANSI YOK
17 Haziran 2021 - 10:11

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin efsane ağası, 11 yıl Kırkpınar Ağalığı yapan ve ebedi 3 altın kemerin sahibi olan Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, “Kırkpınar güreşlerinin seyircisiz olma şansı yok” diyerek, “Korona virüs aşı çalışmalarında çok iyiyiz. Kırkpınar’a kadar çok daha önemli başarı sağlanır”açıklamasında bulundu.
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin  üç altın kemerli Ağası Seyfettin Selim gazetecilere önemli açıklamalarda bulunarak,660’ıncı yağlı güreşlerinin seyircili mi seyircisiz mi olacak tartışmalarına son noktayı koydu. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim,Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin seyirci olacak olmama şansı yok. Seyirci yok demek sadece siyasi bir görüş olur, Kırkpınar seyircili olacak dedi ve bu yıl ilk defa Kırkpınar’da baş pehlivan olacak pehlivanın hayatını kurtaracak bir ödülle ödüllendireceğini açıkladı.
EDİRNESPOR’U DA EN AZ 2.LİG’DE, 1.LİG’DE GÖRMEK İSTİYORUZ
Edirnesporun 1.lige çıkması için elinden gelen desteği vereceğini söyleyen Selim; “Edirnespor’a destek çıkacağız sponsorluk desteği sağlayacağız. Edirnespor’u da en az 2.Lig’de, 1.Lig’de görmek istiyoruz.  Şu anki yönetimi beğeniyorum orada güzel bir ekip var. Edirne’ye sahip çıkan futboldan anlayan bir ekip var. İnşallah ona da bir destek çıkacağız. Bugün onunda protokolünü kulüp başkanıyla beraber imzalayacağız”diye belirti.
2 YIL ARADAN SONRA PEHLİVANLARI SEVİNDİRDİK
Pehlivanlara yardımda bulunduğunu açıklayan Ağa Selim; “Şuana kadar olan güreşlere de gittim. Güzel bir güreş oldu. Orada bütün pehlivanlar biliyorsunuz 1 seneden beri güreş yapıyorlardı ciddi anlamda kondisyon ve maddi eksiklik vardı. Güreş camiası olur mu olmaz mı diye bekliyordu güzel de oldu. Orada bütün pehlivanların yolluklarını verdim. Recep başkanda vardı, Güreş birliği başkanı da vardı, Antalya büyükşehir belediye başkanı da vardı. Buraya gelen bütün pehlivanlar geriye giderken ağlamayacak biliyorsunuz pehlivanlar yolluk alamıyorlar. Buna Kırkpınar’da dahil Kırkpınar’da çoğu alıyor da dereceye giremeyen yolluk alamıyor. 2 seneden beri pehlivan güreşmemiş dereceye giremeyenler var 2 senenin verdiği gevşeklik diyelim ona yolluk vererek onları sevindirdik. Onlara 300 bin TL civarında bir yardım ettik, pehlivanları sevindirdik”dedi.
İLK DEFA PEHLİVAN OLACAK PEHLİVAN’A AĞA’DAN BÜYÜK ÖDÜL VAR
İlk defa pehlivan olacak olan pehlivana büyük ödül vereceğini açıklayan Üç altın kemerli Ağa Seyffetin Selim;“Bu sene Kırkpınar güzel geçecek. Bu sene yeni bir pehlivan çıkarsa Kırkpınar’a onu ciddi anlamda ödüllendireceğim. Mehmet Yeşil’i daha önce ödüllendirmiştim ona araba almıştım, ona daha büyüğünü yapacağım. Daire olabilir, hayatını kurtaracak bir şey olsun. Ama şu ana kadar başpehlivan olanların hiç biri olmayacak, ilk defa başpehlivan olacak. Buradaki pehlivanlar başpehlivanlar olunca hayatının kurtulacağını öğrensin ona göre pehlivanlık yapsın”diye kaydetti.
KIRKPINAR SEYİRCİLİ OLACAK
Seyirci olacak olmama şansı yok. Seyirci yok demek sadece siyasi bir görüş olur diyen Selim; “Kırkpınar seyircili olacak dün yapılan aşıyı biliyorsunuz. 1 milyon 300 bin kişiye aşı yapıldı. Aşı konusunda çok iyiyiz, burada siyaset yapmak yok aşı konusunda çok iyiyiz. Ben inanıyorum ki bu hükümet bu devlet, sağlık bakanlığı, sağlık çalışanlarımız Kırkpınar’a kadar bu işi bitirirler. Bizim seyircimiz yüzde 95’i 40 yaş ve üstü yani yüzde 5’i 40 yaş altı onu da zaten o zamana kadar 25 yaşa ineceğine inanıyorum bu ayın sonuna kadar. Seyirci olacak olmama şansı yok. Seyirci yok demek sadece siyasi bir görüş. Federasyon öyle diyor, belediye başkanımız öyle diyor demek zorunda ama ben Kırkpınar Ağası olarak benim böyle bir sorumluluğum yok. İnanmıyorum seyircisiz olacağına çünkü gittiğimiz güreşlerde Antalya’da seyirci yok dedik seyirci vardı, Bursa’da seyirci yok dedik dünya seyirci vardı. Tedbir alacağız yine seyircimiz olacak. Bu kadar üst üste olmayabilir ama seyirci olur”şeklinde ifade etti.
EDİRNE’DE İYİ BİR ADAY ÇIKANA KADAR AĞA’LIĞA ADAYIM
Kırkpınar’a her zaman aday olduğunu da açıklayan Selim; “Edirne’de iyi bir aday çıkana kadar bu işi seven bir adam çıkana kadar ben adayım. Ben Kırkpınar’ı arttırmamamın sebebi iyi bir aday çıksın. Hep söylediğim bir şey var ağalık farklı bir şey sadece Kırkpınar’da ağa olmakla olmuyor. Kreşe verdiğim parayla ben 10 sene ağalık yaparım. İstanbul’da iki tane sağlık ocağı yaptırdım, Kırkpınar ağası olduğumuz için Kırk derslik bir okul yaptırıyoruz onunla 40 sene ağalık yaparım. Amaç burada bu işi seven iyi bir kardeşimiz gelsin, Kırkpınar’a da yakışacak”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI