HADİ GEL SÖYLE

HADİ GEL SÖYLE

HADİ GEL SÖYLE

HADİ GEL SÖYLE
18 Temmuz 2019 - 04:30

Enez Belediyesinin öncülüğü ve katkılarıyla Kartopu Enez Gönüllüleri Derneğinin “Emek ve Lezzet Günleri Etkinlikleri”nin hazırlık çalışmaları hızla sürüyor.
Enez Gönüllüleri Derneği Başkanı İsmet Esengin, 3 – 4 Ağustos’ta Enez Gençlik Parkı’nda yapılacak olan etkinliğe tüm vatandaşları davet etti.

MİNİ BİR ÇARŞI KURULACAK
3-4 Ağustos günleri düzenlenecek etkinliklerde Enez’de el emekleri ve Enez’e özgü lezzetler için mini bir çarşı kurulacağını ifade eden Esengün,” Enez Gençlik Parkı içerisindeki bu alanda Kişisel resim ve fotoğraf sergileri de açılacak. Ayrıca kurulacak bir sahnede gün boyunca yöremizin amatör/profesyonel müzik ve dans grupları da sahne alarak katkı verecek
Bu etkinlikten amacın; Enezin turizme yönelik üretim gücünü, çeşitliliğini, özgünlüğü, kapasitesini ve Enezlilerin katkı payını ortaya çıkarmak” olduğunu belirten Dernek başkanı İsmet Esengin “Belediyemizin öncülüğünde başlattığımız bu etkinliklere Enez ve köylerinden geniş bir katılım bekliyoruz.  Aynı gün Dedeağaç’tan gelecek olan 40-50 kişilik bir misafiri de bu zaman dilimi içinde Enez’de göreceğiz. Hedefimiz, Bu etkinliğin Enezlilerin seyirci değil olayın gerçek unsurları olarak rol alacakları, hedef kitlesi yabancı turistler olan bir festivale dönüşmesidir, diyebiliriz. Etkinlik alanında amatör / pofesyonel müzik ve dans grupları ve kişiler sahne alabilecek.”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU