HASTALIKLARA DİKKAT!

HASTALIKLARA DİKKAT!

HASTALIKLARA DİKKAT!

HASTALIKLARA DİKKAT!
06 Ağustos 2019 - 04:08

MERT SOYLU
Çeltik hasadının devam ettiği şu günlerde bazı bölgelerde mantar hastalıkları görülebiliyor. Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı çiftçileri, yaşanabilecek hastalıklara karşı uyardı.
Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, hastalıklar her yıl olabiliyor. Hastalık yapmaması için ilaçları zamanında kullanılması gerektiğini söyledi.
ZAMANINDA İLAÇ KULLANMALILAR
Bazı ilaçlar hastalık yapıyor. Bazı ilaçları kullanmadığın takrirde hastalık yapıyor. Muhtemelen ilaçları zamanında kullanılmamıştır. Hastalıklar her yıl olabiliyor. Bazı çeşitler daha çok yapabiliyor. İlaçları her zaman kullanmak gerekiyor. Pas ilaçlarının zamanında kullanılması gerekir. Genelde zamanında kullanılmayan ilaçlarda hastalıklar daha çok gözüküyor. Düzenli kullanıla yerlerde sıkıntı yaşanmıyor.
HASAT DÖNEMİNDE İTHAL PİRİNÇ GELMESİN
Çeltik hasadı döneminde bazen ihtiyaç halinde sıfır gümrük vergisiyle ithal pirinç getiriyorlar. Biz çeltikçiler olarak diğer hasatlarda sıfır gümrüklü malların girmesini hasat döneminde istemiyoruz. Bu iç piyasasının bozulmasına, fiyatların aşağıda kalmasına sebep oluyor” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LEZZETİN YENİ ADI BY DANA
LEZZETİN YENİ ADI BY DANA
ZARARLI MADDE KULLANIMI İDDİASINA YALANLAMA
ZARARLI MADDE KULLANIMI İDDİASINA YALANLAMA