AKSAL’DAN MÜJDE

AKSAL’DAN MÜJDE

AKSAL’DAN MÜJDE

AKSAL’DAN MÜJDE
06 Ağustos 2019 - 04:07
Reklam

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, ayçiçeği fiyatlarının 2 gün içerisinde açıklanacağı müjdesini verdi. Aksal ayrıca, bir önceki hasat döneminden kalan yüzde 30’un ödeneceğini belirtti.
İl Genel Meclis Ağustos ayı meclisini ziyaret eden AK Parti Milletvekili Fatma Aksalı ,İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ve AK Parti grup sözcüsü Mustafa Suiçmez ,meclis üyeleri karşıladı.
Sulama kanallarımızın ve barajlarımızın bir an önce tamamlanmasını istiyorum Trakya çiftçimiz için çok önemli diyen Aksal,hızlı tren projesinin çalışmalarının sürdüğünü ve hızlı bir şeklide çalışmaların yapılmaya devam ettiğini söylediği.
İl Genel Mecliste konuşan AK Parti Milletvekili Fatma Aksal; “ İl Genel Meclisi çok önemli burası bir yerel parlemento,sizlerde ilçelerdeki ildeki halkımızı temsil ediyorsunuz. Siyaset yerelden başlar,yerel parlemento bizim için çok önemli. Edirne’miz için çok güzel hizmetlere hep birlikte hayırlı işlere imza atarız diyorum. Seçmenimizle buluşup nabzını tutmak gerekiyor,burada çok önemli konuları tartışıyoruz ama seçmenimizle her zaman kucaklaşmalıyız.Bildiğiniz gibi hasat dönemi,buğday hasadını tamamladık,şimdi dört gözle ayçiçeği hasadını bekliyoruz.Bu yıl Trakya’da buğday verimi çok iyidi,gezdiğimizde dolaştığımızda üreticimiz memnun. Tabi ki fiyat çok önemli ama verim olmadıktan sonrada bir işe yaramıyor. Tarım bilindiği gibi hava şartlarına bağlı. Verim olmadıktan sonra fiyat bir şey ifade etmiyor. Fiyatla verim bir arada olunca iyi oluyor. Çok şükür buğday verimi çok iyi idi. Ayçiçeğinde de çok yüksek verim bekliyoruz.Ayçiçeği desteklemelerimiz geri kalan %30 destek ödemeleri yarından itibaren hesaplara yatacak.8-9 ağustos gibide emeklilerimize verdiğimiz ikramiye bin liralar vardı,onları da hesaplarına yatıracağız.Önümüzde ki günlerde tarım şurası var, bütün köyleri gezeceğim köylülerimizi dinleyeceğim,sizinle de istişareler yapalım tarım şurasında konuşulmasını istediğiniz konuları tarım şuarasına taşırız.İl genel meclisi olarak çok güzel hizmetlere imza atınız,köyde halkımızın ayağı çamura değmesin dedik taş döşendi ve döşenmeye devam ediyor. İl özel idaremizin bütçesinin artırılması için Ankara’da diğer vekillerimizle  birlikte  çalışıyoruz. Benim her zaman birinci önceliğim bölgem oldu Edirne oldu. Bu mevki ve makamlar gelip geçiyor,inşallah hep birlikte burada biz varız sizler varsınız,yarın başka arkadaşımız olacak. Önemli olan biz gittikten sonra arkamızdan ne bıraktığımızdır.Üreticimiz haklı olarak ayçiçeği fiyatlarını merak ediyor,fakat birkaç güne kadar açıklayacağız”şeklinde konuştu.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF