HAVSALI KADINLAR TİCARETE AÇILIYOR

HAVSALI KADINLAR TİCARETE AÇILIYOR

HAVSALI KADINLAR TİCARETE AÇILIYOR

HAVSALI KADINLAR TİCARETE AÇILIYOR
18 Haziran 2019 - 07:17

Havsa’da yaşayan kadınlar yapmış oldukları hem ev yapımı tarhana, makarna, erişte, turşu, reçel gibi yiyecekleri hem de çanta, takı, amigurimi, wayu miyuki gibi el işi eşyalarını satarak aile ekonomilerine katkı sağlıyorlar.
Kendilerini “ev eksenli çalışan kadınlar” olarak tanıtan emek sahibi kadınlar, şu anda belediyenin tahsis etmiş olduğu Havsa Cumartesi Pazarı pazar yerinde yapmış oldukları ürünleri sergileyerek satışa çıkarıyorlar.

Hedefleri yaptıkları el işi yöresel ürünlerin ülke çapında satışının pazarlanması ve kendilerini bu konuda uzmanlaştırarak dış ticarete açılmak.  Bu konuyla ilgili büyük bir istekle çalışan üretici kadınlar, satış, pazarlama, muhasebe, finans, dış ticaret, gıda güvenliği, hijyen ve ihtiyaç duyulan diğer alanlarda eğitim alarak kendilerini geliştirme ve nihayetinde kurdukları kooperatif altında çalışmalarını devam ettirmeyi amaçlıyorlar.
Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Havsalı kadınlara yardım eli uzatarak Hafsa Hatun Kadın Üreticiler Kooperatifi Projesi Eğitimi’ni başlatıyor. Ücretsiz danışmanlık ve eğitim hizmeti vererek üretici kadınların kendilerini geliştirmeleri ve dışarıya açılmaları konusunda yardım ediyor.
Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Havsa Belediyesi’nin de destekleriyle, 15 Haziran’da Havsa Cumartesi Pazarı Pazar yerinde saat 12’de Hafsa Hatun Kadın Üreticiler Kooperatifi Eğitim Lansmanı gerçekleşti.
Lansmana, Havsa Kaymakamı Neslihan Kısa, Belediye Başkanı Aydın Balkan, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Trakya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ahmet Atakişi, Doç. Dr. Ali Güleç, Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir, Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Bağcı, Öğr. Grv. Burak İşçimen, Dr. Emine Serap Kurt, Thinking Reklam Ajansı Kurucusu Zeynep Koçyiğit katılım gösterdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI